Czy idzie zainstalować steam na debianie?


(adao1003) #1

Mam pytanie czy idze zainstalować steam na debianie?? Czy ktoś próbował, bo chce przejść na Debiana??


(B.Andy) #2

http://lmgtfy.com/?q=debian+steam


(Agatonster) #3

adao1003 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(Kojot) #4

adao1003 , zerknij sobie na tę instrukcję:

http://aspensmonster.com/2013/01/19/updated-procedures-for-installing-steam-for-linux-beta-on-debian-gnulinux-testingwheezy/

Jest całkiem aktualna. W przypadku debiana 32-bitowego będzie jeszcze łatwiej, bo część kroków będziesz mógł pominąć. Powodzenia!


(icywind) #5

Wiesz gdzie prowadzi pierwszy link w google po kliknięciu twojego linku?

http://img819.imageshack.us/img819/6536 … 204231.png

Co to pytania to Steam nie wspiera oficjalnie Debiana ale ten sposób u mnie zadziałał: http://steamcommunity.com/app/221410/di … 1359270752


(B.Andy) #6

Gdy pisałem ten post, to nie był pierwszy wynik - temat był nowy :slight_smile: Tak poza tym, nie polecam wyszukiwania tylko w jęzuku polskim - szukanie w całym internecie i drugi wynik jest ok.


(icywind) #7

Przyznaję się, że dałem tylko w polskim ponieważ podczas szukania w całym internecie link do tego forum był czwarty a chciałem lepszego efektu.

Denerwujące jest kiedy człowiek potem szuka czegokolwiek i musi wertować dziesiątki tematów na forach w których odsyłają do google :wink:


(Marcin86s) #8

Bawiłem się z instalacją Steam na Debianie, trochę dłubania jest, da radę to zrobić, ale jest mocno problematyczne i generuje bajzel w pakietach, zwłaszcza przy wersji x64. Można by jakąś petycje do velvetu zrobić w tej sprawie, ciekawe czy spotkała by się z zainteresowaniem społeczności.