Czy instalacja Javy obniża bezpieczeństwo systemu?

Witam. Czy instalacja Javy obniża bezpieczeństwo systemu ? Zwiększa podatność na złośliwy kod ? Nigdy nie instalowałem Javy, a teraz DB wymaga do zalogowania się. Po co jest np. Java do OpenOffice ?

qwerty01 , o czym ty piszesz?

Java od Microsoftu była dziurawa jak sito. Java firmy SUN jest w miarę bezpieczna i aktualizowana na bieżąco. Bez Javy nie uruchomisz niektórych aplikacji, nie obejrzysz materiałów z serwisów typu Youtube i nie pogadasz na czacie. Wybór należy do ciebie :wink:

Holender, ja też nie zrozumiałem tej ironii…

Co do wypowiedzi master_zonk6 to o ile pamiętam YouTube używa technologii Adobe Flash.

Z tego co pamiętam to Java jest używana w celu zapewnienia wieloplatformowości.

master_zonk6 , sprawdziłeś wiarygodność i sens tego co napisałeś, czy tak od czasu do czasu chlapniesz informacją wyssaną z palca?

Poproszę o szczegółowy opis tego niesamowitego i epokowego odkrycia o potrzebie posiadania w systemie zainstalowanej Javy w celu korzystania z serwisu YouTube i większości jemu podobnych :o =D> :lol:

Zapewniam Cię, że jeśli odinstalujesz z systemu dokładnie Javę, skasujesz wszelkie jej pozostałości, jednak z YouTube ( oraz podobnych serwisów ) będziesz mógł korzystać tak jak obecnie. Jakieś czary? Nie, Java jest całkowicie zbyteczna w tym przypadku!

Crop , on wie, że dzwonią, tylko nie wie gdzie. Ciekaw jestem jak wytłumaczy Swoją informację? :wink:

kaensainen , co do tematu wątku - w Javie też czasami odnajdują jakieś błędy jak w samym systemie i innym oprogramowaniu, które są usuwane przy jej aktualizacjach. Sama Java (jako taka) nie zmniejsza bezpieczeństwa pracy na danym systemie, jednak gdy odwiedzamy przypadkowe strony (strony i czaty, które Javy wymagają a ich treść i lokalizacja w “sieci” może być "dyskusyjna) stanowi dodatkowe miejsce, z którego może nastąpić atak.

Jeśli nie zainstalujesz Javy to odetniesz się od wielu ciekawych pozycji dostępnych w internecie (i nie tylko w internecie ale też lokalnie na komputerze)

PS. DB - czyli “DobreProgramy”? Jesteś przekonany, że wymaga zainstalowanej Javy? Nie będę tego sprawdzał bo mam Javę zainstalowaną i nie będę jej odinstalowywał, ale jestem w 100% przekonany, ze mylisz pojęcia - DB (DobreProgramy) nie wymaga Javy w celu zalogowania się. Przeczytaj dokładnie komunikat błędu, który otrzymujesz przy próbie zalogowania się i będziesz wiedział, że mam rację (tam jest mowa o java script a to całkiem coś innego i wystarczy tylko używać odpowiedniej wersji przeglądarki w załączoną w niej obsługą java script - podpowiedź dla master_zonk6)

Pisał że serwisy TYPU YouTube a nie samo YouTube wasze posty zbędne :evil: . Bez Javy nie uruchomisz na pewno skanera online kaspersky

Serwisy typu YouTube czyli w domyśle serwisy w których możemy obejrzeć filmy wykorzystując program Adobe Flash Player. Czyż nie?

Jak już napisano - nie mylisz Java Script z Java (JRE)? Ogólnie mają tyle ze sobą wspólnego jak kot i kotara.

Co do OpenOffice - niektóre funkcje po prostu zostały napisane w JAVA - odtwarzaczne multimedialne, niektóre narzędzia… Tak wybór programistów :wink:

cedar , napisałem serwisy TYPU Youtube, by każdy wiedział, o co chodzi. Gdybym napisał, że wymagają tego serwisy typu Iplex, to nie każdy by wiedział o co chodzi. Więc, PANIE MĄDRALIŃSKI , radziłbym najpierw sprawdzić, a nie paplać jęzorem i ośmieszać się na forum. =D> =D> =D>

Widocznie taka już PANA natura.

No nie wiem kto się ośmieszył - strona, która do odtwarzania zawartości wymaga zainstalowanej Javy nie jest stroną typu jak Youtube bo na Youtube nie jest potrzebne do oglądania zawartości posiadanie zainstalowanej Javy. Natomiast strony z zawartością podobną do Youtube, które wymagają do oglądania ich zawartości Javy są bardzo mało popularne. Trafiłeś na jakąś stronkę, która ma takie wymagania i mącisz. Koniec i kropka.

PS. Zwróć uwagę, że i na tej podanej przez Ciebie stronce Java też nie jest bezwzględnie potrzebna.