Czy instalować Widnows 8?

Witam serdecznie,

Mam starszego już laptopa Toshibę Satellite l30-134 tutaj opis:http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-l30-134/

Z tym, że ja mam 2gb ramu.

Posiadam aktualnie windows 7 i dobrze chodzi, nie mam do czego sie przyczepić.

Słyszałem/widziałem/czytałem, że Windows 8 jest szybszy i pomyślałem, żeby go zainstalować, ale nie wiem czy warto an tym laptopie.

Jeśli nie musisz korzystać z żadnych nowych funkcji, które dostarcza Windows 8 to olej temat, szkoda kasy.

Chodzi o to, że ja już Windows 8 mam. Brat mi kupił. I zastanawia, się nad instalacją.

Możesz na próbę wgrać tego Win8 i np. “Classic Shell” przywracający dawne Menu Start.

Wcześniej zrób backup partycji systemowej programem typu Paragon Backup&Recovery Free lub innym.

Przywrócenie takiej partycji trwa ok. 10 minut.

Masz dotykowy panel/ekran/monitor/wyświetlacz?

Ósemka elegancko (prawie) sprawdza się na takim właśnie sprzęcie.

Jeśli nie masz to śmiało możesz zostać przy Win 7.

W zeszłym tygodniu wraz ze zmianą komputera przechodziłem też zmianę OS’a. No i przez ten tydzień spokojnie można się przyzwyczaić do niego. Nie wiem czy zwiększenie wydajności będzie odczuwalne, bo tak jak już napisałem, system instalowałem na nowym (dużo szybszym pececie), ale wg. mnie warto przejść na Windows 8 jeśli jesteś już w jego posiadaniu.

P.S. Zmiana nie jest duża, więc jeśli zapytano mnie czy warto kupić win8 mając już win7, to wtedy bym odradził.

Ok rozumiem, mi nie przeszkadza nowy design. Najbardziej mi zależy na tym, żeby po zmianie komputer nie chodził gorzej. :slight_smile: