Czy instalować Windows 7 na moim komputerze?

Witam,

Ostatnio wpadłem na pomysł aby zrezygnować ze starego XP’ka i wgrać Windows Se7en… Tylko nie wiem czy jest sens wgrywania tego systemu na mój sprzęt. Chodzi głownie o to, żeby się nie zawieszał itp. Jestem graczem więc ważne jest żeby uciągnął gry ;D chociaż gram tylko w Metina ;p

Oto dane na temat mojego komputera spisane z kartki od sprzedawcy:

Płyta Główna:

Gigabyte 945GCMX-S2

Intel Core 2 Duo / Pentium D / Pentium 4 / Celeron D

1066 / 800 / 533 MHz

Intel 945GC Express Chipset

PCI-Express x16

Procesor:

Intel Core2Duo E4500

2x2,2GHz/2MB Cache/FSB800

Pamięć RAM:

2GB DDR2 800MHz (2x1GB DUAL!!)

Karta Grafiki:

GeForce 8600GT 1024MB TV/DVI PCI-E

Dysk Twardy:

WD 250GB SATAII 7200 8MB CACHE

Karta Dźwiękowa:

Realtek ALC883 HD Audio codec

Karta Sieciowa:

Marvell 8001 Gigabit Ethernet controller

Nie napisałem tylko informacji odnośnie nagrywarki DVD , obudowy i zasilacza, ale to chyba nie gra żadnej roli :wink:

Jeśli coś jest źle proszę pisać :wink:

Pozdrawiam, Feye

Pójdzie z palcem w […]… Ja mam p4 3,00GHz na socket 478 i działa mi bez problemów, tak więc jak Ty masz c2d, który jest o wiele wiele szybszy od mojego p4, to na pewno będzie Ci działać. Tylko ściągnij sobie na wszelki wypadek sterowniki do sieciówki, żebyś nie zaliczył zonka jak Windows jej nie rozpozna i nie zapoda sterownika…

Bez sensu. Sevena wgrasz przy następnym komputerze. Ewentualnie, gdy skończy się wsparcie dla XP. Skoro masz legalnego XP to przy nim zostań. Jeśli nie, to kup oryginalny system. Stać Cię na wydanie 400+zł za to co już masz?

sprzętowo to ten sprzęt udźwignie win 7 , proponował bym ewentualnie więcej pamięci ram , co do gry nie mam pojęcia , szukaj na forach

Gry też raczej będą działać, chociaż też zależy jakie, bo z niektórymi starociami jest problem. Ja na przykład nie dałem rady na 7 uruchomić klasyka jakim jest Max Payne 2, natomiast Max Payne 1 dział, ale nie było dźwięku, co w sumie to nie było problemem, bo znalazłem na necie nieoficjalnego patcha, który przywrócił dźwięk.

Dodane 11.04.2011 (Pn) 20:31

Po części uważam, że to jest bzdura, bo nie musi dawać cztery stówy. Wystarczy, że da dwie za upgrade do Home Premium i będzie się cieszył legalnym 7.

a po co zmieniać na 7 jak ma pewnie legalnego win XP to nie ma sensu zmieniać jak dobrze pracuje mu się na XP

A po to, że XP pomału przestaje być wspierany. Na przykład producenci sprzętu nie wspierają już XP w przypadku nowszych modeli swojego sprzętu, tak więc wydaje mi się, że kwestią czasu jest jak programiści przestaną tworzyć soft pod ten system oraz Microsoft przestanie go łatać, co spowoduje, że system będzie bardzie podatny na infekcje. Przykładem jest już Microsoft, który wypuścił IE 9 tylko dla 7/Vista. Drugą kwestią jest też to, iż 7 działa szybciej niż XP o ile regularnie się go konserwuje, bo w końcu ciężko żeby działał szybciej od XP jeżeli przez kilka miesięcy nie ma czyszczonego rejestru i defragmentowanej partycji oraz rejestru…

Jest sens. Dokupisz za grosze 2 GB ram’u i będziesz zadowolony całkowicie. :slight_smile:

Tak, tylko że z 4gb, to już tylko 7 x64, a tu może już być większy problem z grami niż na x32… Przynajmniej tak słyszałem, że są problemy…

Jak mówiłem , rzadko gram w inne gry niż Metin2 i Counter-Strike ; ) więc z grami to w sumie wszystko jedno… Czasem jak dostanę coś od kumpli to gram, ale nudzi mi się to po 3 dniach ; )

W7 pójdzie bez problemu, mam Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz i GeForce 8800 GT oraz 4GB pamięci.

Z grami jeszcze nie miałem problemu na W7 x64… mam takie starocie jak np. red alert 2.