Czy internet z limitem 25 GB wystarczy?

Witam. Jestem zupełnie zielona w temacie dlatego pytanie dla kogoś kto się zna. Niedługo wyprowadzam się z powodu studiów, będę mieszkać sama i zastanawiam się nad internetem z Play gdzie limit jest właśnie 25 GB. W moim przypadku korzystanie z internetu to głównie portale społecznościowe, poczta, radio internetowe, allegro, youtube, oglądanie filmów online, wyszukiwanie informacji. I tutaj pytanie czy wystarczy mi tego internetu?

Zainstaluj sobie jakiś licznik transferu, sprawdź przez jakiś czas(tydzień,dwa) ile zużywasz i proporcjonalnie obliczysz ile potrzebujesz w miesiącu.

Prosty programik , który to potrafi:

http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Program,Windows,15976.html

Ja mam 20GB i starcza mi z dużym zapasem.

Pozdrawiam.

Tedi

Do internetu powinien spokojnie starczyć, ale jakbyś wycięła z użytkowania “filmy online”. Taki film różnie waży od 600MB do nawet 2~3GB jeśli jest fullHD.

 

Zrób tak jak doradził tedi70 , ale pamiętaj by korzystać z internetu normalnie. Przywołany program prócz sumarycznego zużycia danych wyświetla statystyki w których jest rozpisany każdy program który użył internetu.

Jeszcze półotra roku temu sam korzystałem z Play On-line ,miałem w umowie limit danych 15 GB i musze Cie uspokoić bo na korzystanie z sieci swobodnie Ci starczy z wykluczeniem ściągania większej ilości danych.

Korzystałem dość intensywnie i nigdy nawet nie skorzystałem z opcji :dokup pakiet"

Pozdrawiam.

Zależy jak będziesz korzystał z  niego :slight_smile:

Jeśli jesteś w zasięgu LTE, to rozważ ofertę Plusa - Internet LTE bez limitu. 

Tak swoją drogą…

 

 

Mogliby się zdecydować, bo to spora różnica :slight_smile:

Ja tam widzę do 5 Mb/s.

A ja widzę różne oferty, od 1 Mb/s do prawdziwego braku limitów.

 

Gdzie jest haczyk? Bo przyznam, że oferta, pomijając kwestię stabilności łącza mobilnego, wygląda całkiem interesująco.

Haczyk jest taki, że limitów nie ma tylko w zasięgu LTE.

 

Dodatkowo są ograniczenia prędkości w niższych opcjach abonamentu. 

Do autora: zależy co robisz na internecie. Powyłączaj wszystkie reklamy ad-blockiem, nie oglądaj za dużo YT (jak już to only 360p).

Jak nie ściągasz i nie oglądasz filmów na internecie (pełnometrażowych) to powinno wystarczyć. I pamiętaj by nie uruchamiać jakiś usług w tle które pożerają łącze (np. update do flasha, javy czy nawet WU).

 

PS Nie wyobrażam sobie mieć takiego internetu, ściągam po 30GB miesięcznie :smiley: Ale co kto lubi, oczywiście.

Ogólnie interesuje mnie coś do 50 zł i nie wiem która oferta i skąd byłaby dla mnie najlepsza…

Do normalnego użytkowania i sporadycznego oglądania filmików starczają pakiety 20-25GB. Oferta Plusa jest ok.

W PLAY masz opcje noce bez limitu od 1;00 do 8:00 rano jeśli jestes nowy w play płacisz 10 zł za miech zato jeśli masz abonament już play telefon to abonament masz tanszy na neta i dostajesz za 0zł nocny transfer.

Ja na twoim miejscu brałbym ofertę na samą kartę sim za 29.99zł (30GB). Dokupił za 100zł modem lub router LTE i jeśli mieścisz się w tych 30GB to spoko a jeśli nie to za dodatkowe 20zł znosisz limit. Więc masz umowę na 18miesięcy i w najgorszym przypadku płacisz 49.99zł za net bez limitów.