Czy Iphone kupiony za gotówkę w erze ma simlocka?

(neo10) #1

Dostałem w prezencie nowego iphona 16gb... telefon został kupiony za gotówkę w PTK czyli w erze w drugiej połowie września.

Czy taki telefon posiada simlocka skoro był kupiony bez abonamentu za ponad 2000zl ?

Ktoś się orientuje jak to wygląda?

(maku13) #2

Zapewne tak. Bez simlocka taki telefon kosztuje jak napisałeś ponad 2000 PLN :slight_smile:

(Marcindodo) #3

nie powinien mieć

(Psio1) #4

Ma simlocka ale masz prawo zarządać jego zdjęcia bez opłat.

Takie jest prawo obowiązujące w Polsce dotyczące zakupu telefonów u operatora za pełną cenę bez promocji abonamentowych.

Musisz mieć tylko dowód zakupu (paragon lub fakturę)

(neo10) #5

No tak ale ten tak jak napisałem był kupiony za dokładnie 2199zl bez umowy itp...

Dowód zakupu mam ;] Tylko ciekaw jestem jak oni go zdejmują? Ingerują coś w sprzęt? Bo czytałem gdzieś że tylko po numerze seryjnym go wyszukują i zanaczają w systemie że ma nie mieć blokady i przy pierwszym podłączeniu do itunes-a simlock się dezaktywuje?

(maku13) #6

Sorry, ale słowo gotówkę , przeczytałem jako złotówkę #-o

Czyli jak masz simlocka, to iPofree ma rację.

(Psio1) #7

Idziesz do salonu ery, pokazujesz dowód zakupu, mówisz "Zdejmować mi tu simlocka i to już :P"

Pracownik Ery posłusznie spisze numer IMEI telefonu, numery te trafiają do Apple i przy najbliższym podłączeniu iPhone do iTunes simlock zostanie zdjęty zdalnie przez Apple.