Czy istnieje Chrome OS w 64 bitach?

Czy istnieje to w 64 bitach i czy działą jeśli chodzi o sprzet podobnie do ubuntu, głównie chodzi mi o prosta obsługe drukarek jak w Ubuntu?

Jeśli tak, po prosze o linki do obrazu ISO, a i polski język koniecznie :slight_smile:

(GForce) #2

Linka masz w artykule: https://www.dobreprogramy.pl/Shizerq/Chrome-OS-drugie-zycie-dla-starego-laptopa,80588.html

Dzięki :slight_smile:

Firefoxa w tym Chrome OS idzie odpalić czy tylko Chromium?? :slight_smile: Klient e-mail taki jak w Ubuntu jakiś tez jest, Spotify tak jak w ubuntu przez Terminal dam radę wgrac kopiując co trzeba ze strony Spotify for Linux?

Co z drukarkami? W Ubuntu wystarczy przez terminal wgrac stery do Samsung M2022W i potem trzy kliknięcia i mamy drukarkę w pełni obsługiwaną. W Chrome OS to samo??

Jak z aktualizacjami Chrome OS tak jak przeglądarka Googla często aktualizowane?

Chrome OS to jest na Ubuntu jakimś czy innym Linuksie?

(GForce) #4

Niestety nic więcej nie pomogę, nigdy nie miałem styczności z tym systemem, ale wątek ciekawy i będę śledził. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Wygląda ciekawie i gdyby było wiadomo na jakim Linuksie bazuje to Chrome OS i jak ze sprzetem to bym mocno się zainteresował zamiast Windowsa 10 gdyz uzywam tylko PC do internetu, muzyki, filmów. W Uubuntu np. bardzo brakowało mi namiastki 7-zipa :slight_smile:

Ogólnie prostota obsługi w GUI w Ubuntu taka sobie. Nawet skopiowac plik trzeba się więcej na klikac niz w Windowsie :slight_smile:

(krystian3w) #6

Ale pewnie da radę przez upuszczenie linku na pulpit, plik zapisać na nim (raz tak zrobiłem na archu), Windows zrobi najpewniej skrót url.

(LeserGD) #7

Rozwiń temat. 7-zip jest dla linuxa, ale w wersji konsolowej. Nie zmienia to faktu, że po doinstalowaniu odpowiedniego pakietu, menadżery archiwów oraz menu kontekstowe pod “prawoklikiem” radzą sobie z plikami z rozszerzeniem .7z

Chodzi mi o to, żeby pod Ubuntu rozpakowywać RAR, ZIP, 7z przez prawoklik. Googlowałem i nic.

Wyglad Chrome OS jest fajny, nawet fajniejszy niż Ubuntu.

Ubuntu Kylin wygląda jak Windows 7 tyle, że pewnie polskiego nie ma, języka.

(gom1) #9

Jak już zapewne wiesz, Cloudready jest na 64-bity. Firefoksa odpalić się nie da. Z drukarkami nie będzie większego problemu, o ile jest to sieciowa drukarka. Spotify działa przez stronę WWW.

Ogólnie polecam :slight_smile:

Jest tylko jeden problem. Mam bardzo ograniczone zaufanie do Googla. Nawet poczty tam nie mam bo ten ich iMAP działa wolniej od POP3.

(pocolog) #11

Dlatego wybierasz system przez nich pisany, a żeby ich przechytrzyć zainstalujesz Firefoksa? Brzmi jak niezły plan :laughing:

Nie załapałem :stuck_out_tongue:

Poza tym obecnie nie zainstaluje żadnego Linuksa bo mam Bluetooth na USB, na Broadcomie, a Linuks nie ma driveró do tego cuda, a nie mam zamiaru zmieniac tego dla Linuksa.

(pocolog) #13

Już abstrahując od tego ChromeOS, to możesz podać jaki to model dongla bluetooth? Może miałeś na myśli WiFI via USB? No ale tych też coraz mniej nieobsługiwanych.

Asus USB BT400 na chipie: BCM20702AO (albo zero na końcu zamiast o jak Ola) Przesyłam muzykę do Logitech BT Adapter i on do amplitunera.

(gom1) #15

Chrome OS jest ściśle związany z kontem użytkownika Google. Używanie ChOS bez konta mija się z celem. Owszem, można działać jako “Gość”, ale wiąże się to z utratą plików/ustawień po wylogowaniu.

Do anonimowego surfowania po sieci będzie OK. Do codziennej pracy pozostaje przeprosić się z Google.

(pocolog) #16

Widzę po tematach na forum Debiana, że problemy z tym związane wtedy były rozwiązywane, więc dzisiaj tym bardziej nie powinno to stanowić przeszkody :stuck_out_tongue:

To Chrome OS jest na Debianie?

(gom1) #18

ChOS to Gentoo.

Nie będę zakładał nowego wątku na jedno pytanie.

Ten Bluetooth na ubuntu ruszy 16.04.3 czy poczekać na 18.04?

(skrzek) #20

Pobierz Live i sprawdź - wtedy będziesz miał pewność