Czy istnieje Chrome OS w 64 bitach?


#1

Czy istnieje to w 64 bitach i czy działą jeśli chodzi o sprzet podobnie do ubuntu, głównie chodzi mi o prosta obsługe drukarek jak w Ubuntu?

Jeśli tak, po prosze o linki do obrazu ISO, a i polski język koniecznie :slight_smile:


(GForce) #2

Linka masz w artykule: https://www.dobreprogramy.pl/Shizerq/Chrome-OS-drugie-zycie-dla-starego-laptopa,80588.html


#3

Dzięki :slight_smile:

Firefoxa w tym Chrome OS idzie odpalić czy tylko Chromium?? :slight_smile: Klient e-mail taki jak w Ubuntu jakiś tez jest, Spotify tak jak w ubuntu przez Terminal dam radę wgrac kopiując co trzeba ze strony Spotify for Linux?

Co z drukarkami? W Ubuntu wystarczy przez terminal wgrac stery do Samsung M2022W i potem trzy kliknięcia i mamy drukarkę w pełni obsługiwaną. W Chrome OS to samo??

Jak z aktualizacjami Chrome OS tak jak przeglądarka Googla często aktualizowane?

Chrome OS to jest na Ubuntu jakimś czy innym Linuksie?


(GForce) #4

Niestety nic więcej nie pomogę, nigdy nie miałem styczności z tym systemem, ale wątek ciekawy i będę śledził. :slight_smile:

Pozdrawiam.


#5

Wygląda ciekawie i gdyby było wiadomo na jakim Linuksie bazuje to Chrome OS i jak ze sprzetem to bym mocno się zainteresował zamiast Windowsa 10 gdyz uzywam tylko PC do internetu, muzyki, filmów. W Uubuntu np. bardzo brakowało mi namiastki 7-zipa :slight_smile:

Ogólnie prostota obsługi w GUI w Ubuntu taka sobie. Nawet skopiowac plik trzeba się więcej na klikac niz w Windowsie :slight_smile:


(krystian3w) #6

Ale pewnie da radę przez upuszczenie linku na pulpit, plik zapisać na nim (raz tak zrobiłem na archu), Windows zrobi najpewniej skrót url.


(LeserGD) #7

Rozwiń temat. 7-zip jest dla linuxa, ale w wersji konsolowej. Nie zmienia to faktu, że po doinstalowaniu odpowiedniego pakietu, menadżery archiwów oraz menu kontekstowe pod “prawoklikiem” radzą sobie z plikami z rozszerzeniem .7z


#8

Chodzi mi o to, żeby pod Ubuntu rozpakowywać RAR, ZIP, 7z przez prawoklik. Googlowałem i nic.

Wyglad Chrome OS jest fajny, nawet fajniejszy niż Ubuntu.

Ubuntu Kylin wygląda jak Windows 7 tyle, że pewnie polskiego nie ma, języka.


(gom1) #9

Jak już zapewne wiesz, Cloudready jest na 64-bity. Firefoksa odpalić się nie da. Z drukarkami nie będzie większego problemu, o ile jest to sieciowa drukarka. Spotify działa przez stronę WWW.

Ogólnie polecam :slight_smile:


#10

Jest tylko jeden problem. Mam bardzo ograniczone zaufanie do Googla. Nawet poczty tam nie mam bo ten ich iMAP działa wolniej od POP3.


(pocolog) #11

Dlatego wybierasz system przez nich pisany, a żeby ich przechytrzyć zainstalujesz Firefoksa? Brzmi jak niezły plan :laughing:


#12

Nie załapałem :stuck_out_tongue:

Poza tym obecnie nie zainstaluje żadnego Linuksa bo mam Bluetooth na USB, na Broadcomie, a Linuks nie ma driveró do tego cuda, a nie mam zamiaru zmieniac tego dla Linuksa.


(pocolog) #13

Już abstrahując od tego ChromeOS, to możesz podać jaki to model dongla bluetooth? Może miałeś na myśli WiFI via USB? No ale tych też coraz mniej nieobsługiwanych.


#14

Asus USB BT400 na chipie: BCM20702AO (albo zero na końcu zamiast o jak Ola) Przesyłam muzykę do Logitech BT Adapter i on do amplitunera.


(gom1) #15

Chrome OS jest ściśle związany z kontem użytkownika Google. Używanie ChOS bez konta mija się z celem. Owszem, można działać jako “Gość”, ale wiąże się to z utratą plików/ustawień po wylogowaniu.

Do anonimowego surfowania po sieci będzie OK. Do codziennej pracy pozostaje przeprosić się z Google.


(pocolog) #16

Widzę po tematach na forum Debiana, że problemy z tym związane wtedy były rozwiązywane, więc dzisiaj tym bardziej nie powinno to stanowić przeszkody :stuck_out_tongue:


#17

To Chrome OS jest na Debianie?


(gom1) #18

ChOS to Gentoo.


#19

Nie będę zakładał nowego wątku na jedno pytanie.

Ten Bluetooth na ubuntu ruszy 16.04.3 czy poczekać na 18.04?


(skrzek) #20

Pobierz Live i sprawdź - wtedy będziesz miał pewność