Czy istnieje darmowy program do motywów na Windows lub Linux


(Weuter) #1

Jak wiadomo do telefonów są takie darmowe programy co można stworzyć własny motyw .

http://www.dobreprogramy.pl/Sony-Ericss ... 13232.html

Ciekawi mnie czy coś podobnego i darmowego jest na Windows Vista lub Linux .

Bo co jak co ale białe foldery w menu wyglądają mało estetycznie ,w XP ponoć można było dodać zdjęcia w tło folderu.Druga sprawa w menu start powinno się dać jakoś wkleić obrazek jak w telefonie .Przecież przy kupnie komputera płacimy sporo za windowsa ,i taki soft jak do wspomnianego SE w linku wyżej ,powinien być udostępniany obowiązkowo .Dzisiaj systemy nie służą ino do pracy ale też powinny ładnie wyglądać i nie szpecić ekranu.


(jebuem) #2

nie masz większych zmartwień?

http://www.wincustomize.com/

http://customize.org/

http://www.stardock.com/products/desktopx/


(Semtex) #3

Pewne rzeczy możesz zmienić przy użyciu ResHackera lub Restorator Trial, tak długo jak nie musisz edytować marginesów grafik wszystko będzie działać bez problemu, najlepszym wyjściem jest wykonanie grafik tej samej wielkości jak oryginały, wtedy zachowają swoje proporcje, trochę to "upierdliwe" ale można coś w ten sposób osiągnąć.

Problem może się pojawić gdy użyjesz np. efektu rozmycia (blur) dla jakiegoś elementu i będziesz chciał sobie ten efekt dostosować, bez dostępu do marginesów nic nie zdziałasz, chyba że znasz się na HEX edytorach, wtedy masz szansę na poprawne ustawienia, jednak wykonywanie tego jest jak jazda do Berlina przez Australię.

Jedyny darmowy program do edycji msstyles znajdziesz tu: http://kludgets.com/2009/10/style7-cust ... -7-themes/ daje namiastkę tego co można osiągnąć przy użyciu Windows Style Builder (kosztuje 16 Euro) . Jeżeli chcesz się tym zająć na poważnie to bez zakupu się nie obejdzie.

Warto wspomnieć że będziesz potrzebował również programu do edycji grafik, osobiście używam Paint.Net (darmowy) z doinstalowaną masą efektów, typów plików itp. Wszystko jest na oficjalnym forum programu.