Czy istnieje dystrybucja Linuxa podobna do Windowsa?

Witam!

Chciałbym wypróbować Linuxa lecz jestem ciemny w tym i nie mam pojęcia.

Jedyna rzecz jaka mnie interesuje w Linuxie to to by instalacja była przeprowadzana nie z jakiegoś terminalu (czytałem coś tam o tym) lecz była taka jak w Windowsie ze dalej dalej.

I by nie było problemów z instalacją modemu SpeedTouch 330.

Linux ten ma służyć do neta, do edycji różnego typu dokumentów, słuchania muzy, i jakiegoś kominkatora chyba Kadu by obsługiwał protokół GG.

Proszę mi doradzić.

Tylko nie odsyłajcie mnie do google! Chcę wiedzieć jaki Linux będzie prosty jak Windows, bo czytałem o wielu dystrybucjach. I ubuntu odpada bo miałem, i niestety wszystko było trzeba z terminalu instalować.

nie ma ? Linux to inna filozofia - nigdy nie będzie “wzorować” się na okienkach z Redmond.

:hahaha:

------------------------------------------------------------------------------------------

:arrow: Linspire.

:arrow: Mandriva.

to ja się pytam, bo nie wiem

To było pytanie retoryczne … :sciana:

Po pierwsze zastanów się czy nie będziesz za bardzo porównywał Linuksa do “okienek”. Pamiętaj że Linux to nie Windows, tam wszystko jest troszkę inne. Podchodząc do sprawy z nastawieniem: “ale żeby było tak jak w XP” możesz w pewnym momencie się zniechęcić :stuck_out_tongue:

Osobiście polecam Ubuntu 6.10 i nie skłamię mówiąc że instalacja tego systemu jest prostsza niż Windowsa. System uruchomisz z płyty (live cd), klikniesz na install, wybierzesz język, układ klawiatury, hasło do konta, strefę czasową i partycję na której ma być zainstalowany system :smiley: To wszystko, klikasz ok i system zainstaluję się :smiley: Zero terminala :stuck_out_tongue:

W sprawie modemu… hmm mnie problem nigdy nie dotyczył gdyż posiadam stałe łącze, jestem uwolniony od badziewnego neo więc po instalacji internet po prostu działa :smiley: Choć nie powinno przysporzyć Ci to wielu problemów, troszkę chęci i forum.ubuntu.pl lub google :slight_smile:

Gdy pisałem post tego jeszcze nie widziałem :o :hahaha: Zresztą gdy boisz się terminala jak ognia najlepszym rozwiązaniem obawiam się że bedzie zostanie przy Windowsie,

Czyli Mandriva Free mam wybrać?

Tylko pytanie czy on jest łatwy w obsłudze?

Miałem ubuntu, nie mogłem sterów zainstalować pod niego do tego modemu.

Dlatego o Mandrive sie dopytuje.

Możesz. :wink:

Najlepiej jak przekonasz się sam. :wink:

A co wszystko się z tego instaluje?

Mi chodzi by to było intuicyjne jak w Windowsie, a nie wpisywanie poleceń.

Jak w windowsie… jak w windowsie… wiec po co chcesz Linuksa? Jak wszystko ma być takie jak w Windowsie to zostań przy tym systemie :stuck_out_tongue:

Nie wszystko ale przecież terminala trzeba czasami używać

mati384 napisałem by nie było problemów z paroma rzeczami na samym początku, więc jeśli nie będzie, to chciałbym przejść, bo Windows już się znudził.

Nie.

Zresztą w Ubuntu też nie.

Deb’ki mają “instalator”. Z rpmk’ami jest podobnie.

To rezejrzę się u mnie w mieście za Debianem, Ubuntu 6.12, i Mandriva 07

jezeli chodzi o debiana to nie licz na to ze wszystko sobie wyklikasz, przy konfiguracji z konsoli bedziesz musial tez skorzystac, ale ogolnie to polecam

opis instalacji neo pod debianem

Albo tutaj:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=19547

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=17395

Jeden sprawdzony przeze mnie pare dni temu na pewno działa.

Ubuntu jest prosty jeśli ktoś się potrafi posługiwać się Internetem a w szczególności google.pl oraz forum.ubuntu.pl… Szuka się sposobu na coś tam, np. instalacja neostrady, znajduje się opis. Potem się otwiera terminal i kopiuj -> wklej -> enter, kopiuj-> wklej -> enter…

Nic trudnego… no czasami jest tak, że nie zawsze chce działać. Tak jak u mnie z ubuneo, za chiny nie chciało pójść ten niby najlepszy i najprostszy sposób na neostrade w Ubuntu :wink: Ale wtedy szuka się innych sposobów… aż się nie znajdzie.

W mandrivie 2007 nie ma problemów z neo. kilka kliknięć i działa :slight_smile: