Czy istnieje jakiś program, żeby ustawić stały poziom dźwięku?

Witam.

Szukam takiego rozwiązania, aby odtwarzając np. filmy np. z youtube, mieć je z tą samą głośnością bez zmiany ustawienia poziomu wyjścia dźwięku. Wiele filmów jest nagranych głośniej lub ciszej, a to samo jest z plikami mp3.

W win 10 i tak dźwięki są o wiele ciszej niż w win7, a niektórych filmów nie da się oglądać bez głośników zewnętrznych.

Odtwarzaj filmy YT bezpośrednio w playerze, wystarczy np rozszerzenie smplayerview do firefoxa jak ma się odtwarzacz smplayer. A ustawić można tak:

6640933bd99148c5.jpg

 

Zresztą, smplayer ma wbudowaną wyszukiwarkę YT.

Oczywiście że można, chyba każdy player ma opcje “Normalizuj”

Na pewno ta opcja jest w BESTplayer i Media Player Classic Home Cinema > Ustawiania > Filtry wewnętrzne > Obróbka dźwięku i zaznaczyć “Normalizuj”.

 

Pozdrawiam.

Chodziło mi bardziej o urządzenie wyjściowe - jak cyfrowy mikser estradowy, gdzie ustawia się jeden poziom dźwięku i taki poziom wychodzi cały czas regulowany automatycznie - sam się dostraja - lenistwo, żeby nie klikać na suwak i go nie ustawiać.

Opcja “normalizuj” raczej nie zadziała na YouTube w przeglądarce firefox.

Jedynym odtwarzaczem audio jakiego używam i jakiego będę używał jest AIMP3

Jedynym odtwarzaczem video jest allplayer i tylko tego będę używał.

Dlatego porady o innych odtwarzaczach nie mają odniesienia do mojego pytania.

 

Nie zamierzam instalować jakiś dodatkowych programów, bo… i tu nikomu niczego nie będę wyjaśniał.

 

A może globalnie w ustawieniach karty dźwiękowej na przykład w Realtek jest taka opcja.

Ale czy zadziała jak chcesz,  trudno powiedzieć.

 

,

Zawsze można spróbować.

Ja mam NVIDIA HD Audio

NVIDIA HD Audio jest do cyfrowego dźwięku wyjściowego z karty Video, jak podłączysz  lapka do TV poprzez HDMI.
Poszukaj w systemie,  bo pewnie masz kartę Realteka Digital Output do obsługi dźwięku w systemie na płycie głównej.

 

3.PNG

Schowek01.jpg

Rzecz głównie polega na tym, że w win7 różnica nie była tak zauważalna jak jest to w win 10 i czasem brakuje mocy, żeby słyszeć dźwięk oglądanego filmu.