Czy istnieje limit aktywacji systemu OEM?

Witam.

Sytuacja dotyczy Windowsa Visty. System od 2007 roku był reinstalowany kilka dobrych razy (właściciel to nieroztropny użytkownik, co jakiś czas odświeża stan). Opowiem w skrócie historię tego OEMa. Kiedy system był reinstalowany w 2011 roku już potrzebna była weryfikacja telefoniczna (automat dyktował kod potwierdzający) i wszystko przeszlo. Ostatnia reinstalacja miała miejsce jakieś 1,5 roku temu. Wtedy z kolei kod podany z automatu nie przeszedł weryfikacji i nastąpiło przekierowanie na połączenie z konsultantką Microsoftu. Dopiero kod uzyskany od niej pozwolił aktywować system…

 

Teraz robione są pewne porządki i właściciel chce spróbować te porządki zrobić ‘gruntownie’. Pytanie czy istnieje możliwość, że nie uda mu się już aktywować tej Visty po tylu razach? Już raz kod podawany na infolinii przez automat nie przeszedł. Czy istnieje ryzyko? Czy jest jakiś limit który można wyczerpać, jak to jest z tą aktywacją Windowsa Visty Home Premium? :?:

 

Proszę o pomoc.

 

PS. Oczywiście wszystko odbywa się cały czas na tym samym sprzęcie, do którego przypisana jest ta licencja OEM.

Konsultant ma zawsze możliwość wygenerowania kodu aktywacyjnego.

możesz też

http://forum.dobreprogramy.pl/kopia-aktywacji-systemu-windows-7-windows-8-i-office-2010-t403521/

Czyli nie ma sie czego obawiać, nie usłyszy się, że limit został przekroczony itp.?  i nie będzie problemu kiedy znowu będą przekierowywania do konsultantów?

 

 

Czy po odzyskaniu aktywacji na świeżym systemie w ten sposób system bez problemów będzie działał i aktualizował się w usłudze Windows Update?

tak

Oh Konsultanci są bardzo mili i pomocni nie masz się czego obawiać.

Mnie np jeden spytał czemu moja konfiguracja komputera w tym roku zmnieniła się ponad 20x, no a ja mu grzecznie odpowiedziałem, że po to kupiłem box aby to ich nie obchodziło :wink:

 

Więc jeśli sprzet się nie zmienił od poczatku pierwszej aktywacji to niema obawy, że będą problemy.

 

 

Ostatnim hitem było jak postawiłem windę a dyski były single, za tydzień mi się odwidziało i postawiłem na raid. Odrazu zaczeło weczeć, że nie można aktywować.

Zmiany fizycznej sprzętu nie było a jednak automat zgłupiał.

Lecz tym razem chyba mieli juz odnotowane aby nie zadawac pytań tylko aktywować :stuck_out_tongue: