Czy istnieje możliwość mobilnej wersji forum?

Witajcie,

Mam zapytanie… W dzisiejszych czasach coraz wiecej osób korzysta ze smartfonow… Pozwalają one na przeglądanie internetu prosto z telefonu a więc zastanawiam się czy będzie w przyszłości wersja mobilna portalu i forum czy tez nie mamy na co liczyć w tym względzie??

Pozdrawiam

http://m.dobreprogramy.pl

Oo, nawet nie wiedziałem ze ta strona istniała… Ale nie ma takiej wersji forum ?? A będzie ??

Istnieje wersja “do druku”:

viewtopic.php?f=5&t=448252&start=0&view=print

Gdyby uzupełnić to o linki, wyszłaby nam świetna wersja mobilna.

Przydał by się Tapatalk do forum, ale to nie przejdzie. Będzie wtedy więcej roboty dla moderatorów bo użytkownicy mobilni często ignorują ogonki.

No masz racje… było by super… tylko jak teraz się skontaktować z administracją… no i czy administracja zrobi coś w tym kierunku ?? A z ogonkami to przecież można chyba na to trochę przymróżyć oko ? :stuck_out_tongue_winking_eye:

pozdrawiam

Zawsze można przyjąć, że mobilnych też da się nauczyć korzystania z polskich diakrytyków. Nie widzę powodów dla których to forum ma się dostosowywać do pewnej niszowej grupy użytkowników.

No okej rozumiem… Dla mnie znaki polskie nie są większym problemem (zakładając że nie zapomnę przełączyć klawy z angielskiej na Polską)… A wracając do tematu, czy jest możliwość wersji mobilnej forum dobreprogramy?

To i ja dołączę do tematu :wink:

Już o to pytałem ale nikt mi nie odpowiedział :stuck_out_tongue:

Czy można zrobić Blogi w wersji mobilnej ? [Czasem newsów mało a człowiek by poczytał coś więcej ;)]

Ludzie. Co wy z tymi ograniczonymi mobilnymi stronami? Pakiety internetowe są tanie. Jak nie to zmieńcie sieć z jednej słusznej Pomarandży na inną. Ja już jakieś 4 lata przeglądam to forum z komy i dość często odpisuję. 150 MB za 9 zł wystarczy na cały miesiąc. Toż to nie majątek.

Ale najlepiej bajerować panienki przy hotspotach lub darmowym facebooku. :-o

Dodam np. że e-Booki w sieci Plus wyszły już jakieś 1,5 roku temu. Orange - najpopularniejsza sieć - dopiero teraz.

master_zonk6 , nie wszyscy maja smartfony z dużymi wyświetlaczami…

Ja mam starego złomka w którym otwarcie normalnej wersji Vortalu spowodowało wyświetlenie komunikatu “Zbyt mało pamięci”

A internet mobilny nawet bez pakietów to i tak nie wiele kosztuje :slight_smile:

vanshei ,

dzieje się to przy korzystaniu z wbudowanej przeglądarki.

Jest taka specjalna, co działa na telefonach z małą ilością pamięci, do tego kompresuje strony przez co płacimy mniej za transfer. Nazywa się Opera Mini.

Odpalałem dobreprogramy w Operze Mini na takich telefonach z j2m jak w200, K550, w610, w810, k800, nokia 2700 i na wszystkich działa bez problemów.

np. dobraprogramy z obrazkami to ok 350 KB w wysokiej jakości, a bez - tylko 60 KB.

Miło by było mieć wersje mobilna forum biorąc pod uwagę ze coraz wiecej osób decyduje sie na korzystanie ze smartfonow bo te dają dużo większe możliwości a koszty posiadania taniego sprzętu są bardzo przyzwoite… Nie mówimy tutaj o iPhone bo to zupełnie inna pułka ale takie Sony Errocson z Androdiem to dość przyjemna i dość tania zecz, no i jak by nie było jest to smartfon

Zadziwię Cię. Korzystam z Opery Mini.