Czy istnieje możliwość mobilnej wersji forum?


(mikber18) #1

Witajcie,

Mam zapytanie.. W dzisiejszych czasach coraz wiecej osób korzysta ze smartfonow... Pozwalają one na przeglądanie internetu prosto z telefonu a więc zastanawiam się czy będzie w przyszłości wersja mobilna portalu i forum czy tez nie mamy na co liczyć w tym względzie??

Pozdrawiam


(Quest-88) #2

http://m.dobreprogramy.pl


(mikber18) #3

Oo, nawet nie wiedziałem ze ta strona istniała… Ale nie ma takiej wersji forum ?? A będzie ??


(Kpc21) #4

Istnieje wersja “do druku”:

viewtopic.php?f=5&t=448252&start=0&view=print

Gdyby uzupełnić to o linki, wyszłaby nam świetna wersja mobilna.


(Dimm Dna) #5

Przydał by się Tapatalk do forum, ale to nie przejdzie. Będzie wtedy więcej roboty dla moderatorów bo użytkownicy mobilni często ignorują ogonki.


(mikber18) #6

No masz racje… było by super… tylko jak teraz się skontaktować z administracją… no i czy administracja zrobi coś w tym kierunku ?? A z ogonkami to przecież można chyba na to trochę przymróżyć oko ? :stuck_out_tongue_winking_eye:

pozdrawiam


(Airborn) #7

Zawsze można przyjąć, że mobilnych też da się nauczyć korzystania z polskich diakrytyków. Nie widzę powodów dla których to forum ma się dostosowywać do pewnej niszowej grupy użytkowników.


(mikber18) #8

No okej rozumiem… Dla mnie znaki polskie nie są większym problemem (zakładając że nie zapomnę przełączyć klawy z angielskiej na Polską)… A wracając do tematu, czy jest możliwość wersji mobilnej forum dobreprogramy?


(Vanshei) #9

To i ja dołączę do tematu :wink:

Już o to pytałem ale nikt mi nie odpowiedział :stuck_out_tongue:

Czy można zrobić Blogi w wersji mobilnej ? [Czasem newsów mało a człowiek by poczytał coś więcej ;)]


(Danielm86) #10

Ludzie. Co wy z tymi ograniczonymi mobilnymi stronami? Pakiety internetowe są tanie. Jak nie to zmieńcie sieć z jednej słusznej Pomarandży na inną. Ja już jakieś 4 lata przeglądam to forum z komy i dość często odpisuję. 150 MB za 9 zł wystarczy na cały miesiąc. Toż to nie majątek.

Ale najlepiej bajerować panienki przy hotspotach lub darmowym facebooku. :-o

Dodam np. że e-Booki w sieci Plus wyszły już jakieś 1,5 roku temu. Orange - najpopularniejsza sieć - dopiero teraz.


(Vanshei) #11

master_zonk6 , nie wszyscy maja smartfony z dużymi wyświetlaczami…

Ja mam starego złomka w którym otwarcie normalnej wersji Vortalu spowodowało wyświetlenie komunikatu “Zbyt mało pamięci”

A internet mobilny nawet bez pakietów to i tak nie wiele kosztuje :slight_smile:


(Danielm86) #12

vanshei ,

dzieje się to przy korzystaniu z wbudowanej przeglądarki.

Jest taka specjalna, co działa na telefonach z małą ilością pamięci, do tego kompresuje strony przez co płacimy mniej za transfer. Nazywa się Opera Mini.

Odpalałem dobreprogramy w Operze Mini na takich telefonach z j2m jak w200, K550, w610, w810, k800, nokia 2700 i na wszystkich działa bez problemów.

np. dobraprogramy z obrazkami to ok 350 KB w wysokiej jakości, a bez - tylko 60 KB.


(mikber18) #13

Miło by było mieć wersje mobilna forum biorąc pod uwagę ze coraz wiecej osób decyduje sie na korzystanie ze smartfonow bo te dają dużo większe możliwości a koszty posiadania taniego sprzętu są bardzo przyzwoite… Nie mówimy tutaj o iPhone bo to zupełnie inna pułka ale takie Sony Errocson z Androdiem to dość przyjemna i dość tania zecz, no i jak by nie było jest to smartfon


(Vanshei) #14

Zadziwię Cię. Korzystam z Opery Mini.