Czy istnieje możliwość nagrania na CD 120 minut muzyki?

Witam,

Czy istnieje jakiś program, bądź jakiś typ płyt CD, na które można nagrać do 120 minut muzyki? Chodzi oczywiście o to, aby można to potem odtworzyć w zwykłym odtwarzaczu CD np. w samochodzie, wieży itp

Można ale zwykły odtwarzacz CD tego nie odtworzy.

http://www.google.pl/search?sourceid=ch … cd+120+min

:roll:

Dlaczego nie? zależy co mamy na myśli mówiąc ‘zwykły odtwarzacz’. ElCris , jeśli na płytkę nagrasz ‘gołe’ pliki mp3 to zmieścisz dużo ponad 120 min. (musisz sprawdzić, czy urządzenie docelowe odtwarza pliki mp3.) Natomiast jeśli chcesz stworzyć płytę Audio CD (dla starszych urządzeń, które nie odtwarzają mp3) to jesteś ograniczony 80 min limitem. Co prawda można się bawić w DVD media i mieć te 120 min, ale po 1. mi by sie nie chciało, szybciej rozdzielić materiał na 2 CD; po 2. potrzebujesz odtwarzacza DVD.

Były w sprzedaży płyty CDR 90 min. (800 MB)/99 min. (870 MB), nie wiem czy jeszcze są dostępne.

Standard CD dopuszcza pojemność do 80 min. (703 MB), płyty CDR o pojemności 90 min. (800 MB)/99 min. (870 MB) przy zapisie zgodnie ze standardem nie osiągają podanej dla nich max pojemności.

Można jeszcze się bawić w tzw “Overburning” czyli “przepalanie” płyty co polega na zapisie nadmiarowych danych na brzegach płyty, w ten sposób z niestandardowymi płytami osiągało się ich niestandardowe pojemności.

Można też próbować tego ze zwykłymi płytami ale często są one wykonane mniej dokładnie i na brzegach gdzie według standardu nie powinno już być danych mogą i często występują wady produkcyjne.

Inna sprawa że bywają problemy z odtwarzaniem takich “przepalanych” płyt ponieważ niektóre napędy mogą fizycznie nie być w stanie wysunąć aż tak daleko karetki z soczewką a w niektórych podobno po włożeniu takiej płyty blokowały się mechanizmy…

Na samej płycie powinny pisać minuty możliwe do nagrania :roll:

snuffy00 , pisać to se może nawet 1120 minut co nie zmienia faktu specyfikacja nie przewiduje takiej pojemności a zapisanie takiej ilości danych byłoby fizycznie niemożliwe.

Poza tym producenci płyt często oszukują podając ich parametry, najczęściej podana informacja o max prędkości zapisu nie pokrywa się z tym co jest zakodowane na płycie w danych które odczytuje nagrywarka.