Czy istnieje możliwość przerobienia kabla RJ11 na RJ45

Witam,

Kupiłem na allegro router linksys WAG200G-E1 a nie WAG100G-EU, różnica pomiędzy tymi dwoma to annex, w E1 jest annex b a w EU annex b, Jak kupowałem ten router to nie bardzo zwróciłem na to uwagę i teraz mam problem bo chce do tego podłączyć neostradę TPSA i ona wykorzystuje kable RJ11 a w tym routerze są wejścia na kable RJ45. Teraz moja prośba o pomoc w zrobieniu jakiejś przejściówki bądź połączenia dwóch kabli RJ11 i RJ45 tak żeby to działało. Czyli które żyły trzeba podpiąć pod siebie żeby było dobrze i czy to wystarczy czy trzeba również zmienić soft??? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Zerknij tutaj http://www.openlinksys.info :slight_smile:

niestety ale nie, wystaw sprzęt ponownie na allegro i zacznij czytać opisy sprzętów

Pozdrawiam.

a niby dlaczego w urzadzeniu neostrady nie ma RJ45 ? aby nie podlaczac routerow :smiley:

kabel telefoniczny ma mniej “żył”, wiec nie ma mozliwosci przerobienia go na kabel internetowy. Mozna CHYBA to zrobic, ale odwrotnie, z rj45 na tel.

:o :o :o

powiedz mi proszę jakie napięcia występują w przewodzie telefonicznym i przewodzie lan,

ze studiów dowiedziałem się że podłączenie Lini telefonicznej do RJ45 powoduję wywalenie urządzenia do kosza,

kabel telefoniczny ma mniej “żył”, ale ma inne układy scalone za sobą i trzeba wtedy jeszcze soft zmienić,

więc to się nie opłaca wole robić , bo to było by tylko marnotrawstwa sprzętu.

Pozdrawiam. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

RJ 45 przerobisz na RJ 11, po prostu wykorzystasz z niego część żył. Nigdy na odwrót. :slight_smile: