Czy istnieje odmiana czarnej róży na świecie?

jak w temacie?

pZdr.

Pewnie, że jest. Wystarczy Tusz Czarny wylać na nią i gotowe.

:wink:

nie chodziło mi o tak banalną odp. xD

A ja mam zaś głupie pytanie :stuck_out_tongue: . Po co Ci ta informacja ? :smiley:

Dla mnie to nie jest głupie pytanie. Sam jestem ciekaw.

Coś kiedyś słyszałem żeby atrament wlać do wazonika w którym stoi róża. A więc jak by podlewać róże atramentem z wodą to może by sie zabarwiła. :stuck_out_tongue: Ale głowy nie daję.

http://sedan.blox.pl/2006/01/Roze-czarne-i-biale.html poczytaj to,ja traktuję poważnie twoje pytanie.Jedni twierdzą że czarne róże istnieją lecz że nie da się ich wyhodować tylko że są to sztucznie barwione białe róże,inni że są to ciemno czerwone hodowane do takiej barwy a inni że da się je wyhodować lecz nie da się ich kupić w Polsce i że kosztują 1000 dolarów za sztukę.

To jest sensowne "Oczywiście że czarnej róży nie da się wyhodować. Tak jak wspominał kolega pare kom. wyżej. Te róże nie są także barwione. Chociaż patrząc na sposób w jaki jest hodowana mogłoby się tak wydawać. Po prostu wybierane są odmiany czerwonych róż jak najciemniejszych. Przy sadzeniu do doniczki sypie się torf wymieszany z jakimiś granulkami. Ma on za zadanie spowolnić proces barwienia się płatków. Pracuję w szkółce drzewek i mamy sporo różnych odmian róż ale czarnej nie hodujemy bo to trzeba się zajmować nimi codziennie co nie idzie w parze z planem dnia.

Radze popytać właśnie w szkółkach drzew i krzewów o te róże. Na targu ani w kwiaciarniach ich nie znajdziecie. Więc radze udać się bezpośrednio do źródła.

Pozdrawiam"

“Czarnej róży nie da się łatwo kupić w tym kraju. Pist z “1000 dolców za sztukę” to, na szczęście, nieprawda. :slight_smile: Idzie zamówić je w USA, za kilkadziesiąt dolarów za bukiet. No, chyba, że firma, na którą wpadłem w Internecie, sprzedaje kwiaty sztuczne… Sposób produkcji nie wymusza tak wysokiej ceny, natomiast popyt (patrz: duże stężenie gothów, emo i innych mrocznych/nibymrocznych typów;)) pozwala na produkcję w odpowiednio dużych ilościach, by nie trzeba było zawyżać ceny.”

dla dziewczyny bym zamówił xD Poczuła by się jak Księżniczka ^^

To chyba lepsze na pogrzeb bo żałobne :stuck_out_tongue:

chyba że jest gotką : d

Podobno najbardziej przypominającą czarną różą jest róża “black baccara” zobacz sobie na images.google.pl należy ona do najbardziej czarnych z możliwych (przynajmniej tak twierdzą fachowcy) :slight_smile:

nie żałobna tylko : ] unikatowa. Takiej róży nie dostaje się co dzień ^^ więc szukam ; ]

“wyjątkowa róża dla wyjątkowej osoby…” ^^

pZdr.

Tylko że czarna róża oznacza życzenie śmierci, więc zastanów się zanim jej coś takiego dasz.

czarna? śmierć zależy jak dasz w jakim kontekście ;} i w ogóle :wink:

Dla każdego od razu czarny kolor kojarzy się ze śmiercią ale tak nie jest :stuck_out_tongue:

emo :# xD czemu jak w Obrazach google.pl wpisze się krew wychodzi znajdź również : żyletki :?

: } wszystko ma dobre i złe strony :stuck_out_tongue:

Do emo to mi z 100000000000000000000000 km : - )

jak chcesz to sprawdz bo bardzo prawdo podobnie czarną różę wychodowała księżna z Iłowej Zagańskiej woj Lubuskie ,Polska ,chodziłem tam do liceum ekonomicznego z internatem .piekny palac z ogrodem pelnym filodendronow wszystkich kolorow i cmentarzem dla psów i koni .podobno ta ksiezna wychodowala prawdziwa czarna roze .reszta zalezy od Ciebie POZDRAWIAM