Czy istnieje SE z obsługą tzw. dual sim?

(Marcinadam) #1

Witam!

Interesuje mnie taka kwestia. Czy ktoś się może bardziej orientuje w obsłudze przez telefony Sony-Ericsson dwóch kart sim?

Mam dwie karty sim (i 2 tel.). Wiem, że Nokia ma w swojej ofercie telefony,które obsługują dwie karty. Stoję przed wyborem telefonu, a przełączanie się między kartami jest wygodniejsze, niż noszenie 2 komórek. Od początku używam SE, dlatego pytam o tą właśnie firmę.

(Pawbrotm) #2
  1. Chińskie telefony wszelakiej maści - 95% ma dualSIM

2. Samsung z serii Duoz

3. Dowolny telefon + adapter dualSIM - wtedy jednak aktywna jest tylko jedna karta i trzeba je przełączać.

(agaopo) #3

http://allegro.pl/item859572277_ns17_du ... racja.html

(Cyba91) #4

tak jak wyżej link,tylko znajdź trochę droższe odpowiedniki jeśli będziesz zainteresowany kupnem,bo w tych tańszych te adaptery potrafią szybko wysiąść.

(Marcinadam) #5

1-2. Pytałem o SE. Inne mnie nie interesują.

1. Przecież to naturalne, że trzeba przełączać. Pytanie jest tylko takie: jak znaleźć miejsce w telefonie na taką "wkładkę"?

Nie jestem w temacie. Pewnie to wszystko zależy od wersji: gotowa, czy wycinana.

(Pawbrotm) #6

Tylko, że telefony z 2 pierwszych punktów dają ci prawdziwe dualSIM - dwie karty są aktywne jednocześnie - nie trzeba się przełączać - masz 2 telefony w jednym.

(klopas) #7

dokładnie, jak wystąpią 2 połączenia do ciebie równocześnie możesz wybrać które odbierasz... a adaptera który ma 2 sim aktywne do SE nie znajdziesz

(Marcinadam) #8

Nie prowadzę biznesu, więc nie potrzebuję mieć dwóch nr aktywnych non stop. Mogę sam przełączać karty w razie potrzeby.

Samsungi poza w/w dualem nic dla mnie ciekawego nie oferują.

Nieprawdą jest, że adapter nie potrafi obsłużyć automatycznego przełączania. Potrafi, tyle że to zjada baterię. Adapter jest uniwersalny.