Czy istnieje taka przejściówka?

Witam. Chciałbym sie zapytać czy istnieje taka przejściówka aby z jednej strony były wejścia typu Jack a z drugiej strony na USB. Bo chcę podłączyć głośniki od wieży do laptopa za pomocą takiej przejściówki. Jak by ktoś mógł mi powiedzieć ile takie coś może kosztować lub jakiś link do niej to będę wdzięczny :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Co chcesz osiągnąc podłączając cyfrowe złącze USB do głośników ???

Po prostu chce słuchać muzyki przez głośniki, bo w laptopie są za słabe a nie chce kupować nowych :slight_smile:

Zbyniek napisz jaką masz wierzę i jakie ma wejścia audio, czy w ogóle do niej coś podłączyć?

Przecież wyraźnie napisał że chodzi o wtyczkę typu Jack ( podpowiem że to taka co masz w słuchawkach) i skoro szuka to na pewno można

Zbyniek a nie masz żadnego wyjścia typu Jack w laptopie bo przeważnie jest

Złączono Posta : 16.06.2007 (Sob) 11:23

i można taki kabel z Jackiem po obu stronach sprawić lub dorobić

W laptopie mam tylko jedne wyjście na Jacka a ja chce na dwa, żeby mi oba głośniki grały :slight_smile:

loool :slight_smile:

przeciesz jack daje stereo czyli dwa głośniki :stuck_out_tongue:

i można taki kabel z Jackiem po obu stronach sprawić lub dorobić

A ile by coś takiego kosztowało??

z jack’iem po obu stronach ??

bo jeśli jednego włożysz w laptopa to gdzie byś chciał włożyć drugiego ??

I właśnie o to się pytałem! Co z tego że on chce minijacka, skoro może nie ma go gdzie podłączyć?

Do wyjścia audio podłącz coś takiegi i już masz dwa wyjścia:

http://www.allegro.pl/item204402783_roz … _gold.html

lub takiego:

http://www.allegro.pl/item202573440_roz … akosc.html

To już jest steroe więc każde z tych wyjść obsłuży dwa głośniki.

Na wszelki wypadek napiszę również że:

Trzeba to podpiąć pod wejście urządzeń zewnętrznych w wieży. Jak podepniesz samo głośniki od wieży to prawie nic nie usłyszysz a najprawdopodobniej spalisz kartę dźwiękową.

author_vision tylko że wtyczka Jack jest do jednego głośnika a drugi Jack do drugiego głośnika. A ja chce oba podłączyć do laptopa. Czytaj dobrze co ja wcześniej napisałem.

Złączono Posta : 16.06.2007 (Sob) 11:44

Dzięki momo6, ale czy na USB to można byłoby taki kabelek znaleźć?? Dwa wyjścia Jack i USB??

A może chodzi o wtyki typu Hinch bo przeważnie w każdej jednej wieży wejścia są tego typu. Jacka podłańczasz do laptopa a Hinche pod wieżę, chyba o takie coś ci chodzi bo ja już nie zabardzo wiem o co ci chodzi

ja teraz zrozumialem to w ten sposób że potrzebujesz kabel mający 3 jack’i. 1 do laptopa i po 1 do kazdego z głośników ??

ja takiego kabelka jeszcze nie widziałem ale łatwo go sobie zrobić, chociaż efekt będzie kiepski bo laptop ma za mało mocy żeby poradzić 2 głośniki od wieży.

Czy Ty chcesz podłączyć głośniki bezpośrednio laptopa?W takim razie nic nie usłyszysz.Sygnał z karty dźwiękowej należy najpierw przepuścić przez wzmacniacz audio.Głośniki komputerowe mają wzmacniacz wbudowany.Musiałbyś podłączyć sygnał z laptopa do wejścia Line lub AUX w wieży,która wzmocni sygnał i poda go do głośników.

Do USB można podłączyć kartę dźwiękową np.

http://www.allegro.pl/item206407743__pr … _link.html

Mam coś takiego i działa całkiem dobrze.

Ok. Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Złączono Posta : 16.06.2007 (Sob) 12:01

momo6 i o coś mi takiego właśnie chodziło :smiley: Jesteś Wielki :smiley:

Mam tylko nadzieję że przeczytałeś uwagi o podłączaniu “mocnych” głośników bezpośrednio do karty dźwiękowej.

Poza tym w tej karci też jest tylko jedno wyjście. Więc i tak musisz zastosować kabel rozdzielający.

Ok, dzięki :slight_smile: