Czy jak kupię bez obudowy

Hej jestem nowy ,więc nie wiem czy dobry dział najwyżej jakiś moderator przeniesie…

Mam pytanie, czy jak kupię https://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/ z kartą graficzną ,procesorem,zasilaczem ,płytą główną ,ramem to złożą mi (nie kupuję obudowy) jeżeli tak to jak to będzie wyglądać? Oczywiście karty mi nie włożą bo nie ma obudowy ,więc nie ma gdzie… tak samo z płytą gdzie jest wszystko pozostałe tylko chciałbym żebym dostał już złożone wszystko co się da czyli na tą płytę procesor ram i tyle… myślę ,że sam sobie poradzę z zamontowaniem płyty głównej karty i zasilacza do komputera. Więc jak to będzie?

Serio nie poradzisz sobie ze złożeniem RAMu? To zostaje Ci tylko zamontowanie procesora. Jestem pewien że za 90 zł jakiś lokalny serwis Ci to ogarnie (Ty też byłbyś w stanie, wszystko jest naprawdę proste).

Problem głównie polega na tym, że płyta główna z wpiętym procesorem i chłodzeniem nie zmieści się do pudełka - a to oznacza, że może się mocno w transporcie wygiąć albo poprzesuwać. Z samym ramem też może się nie zamknąć, to ryzyko uszkodzenia gniazda RAM (wtedy prawdopodobnie płyta do wywalenia).

Natomiast montaż samego procesora bez chłodzenia nie ma sensu z Twojego punktu widzenia, bo to, powiedzmy, najprostsza robota - otwierasz klips, wkładasz, zapinasz klips - gotowe. 30 sekund. Dopiero montaż chłodzenia może być pewnym problemem, bo trzeba odpowiednio je wypozycjonować, odpowiednio nałożyć taśmę, skręcić wszystko jak trzeba (czasem trzeba chwilę pomyśleć i obejrzeć filmiki jak ktoś to robi, żeby złapać ideę). Ale też jest do ogarnięcia.

1 polubienie

Okej dziękuję! Nadal myślę ,że sam nie dam rady złożyć tego sam… na szczęście mam kolegę który zna się i na pewno mi to złoży ,sam tego nawet nie będę ruszał bo jeszcze coś źle zrobię i będzie do wywalenia. Wolę to dać fachowcowi .

Jak kupisz co najmniej płytę główną, procesor z chłodzeniem i pamięci RAM, to zamontują Ci to wszystko na płytę główną. Ale czy warto na to tracić dodatkowo 90 złotych? Można to zrobić spokojnie w warunkach domowych.
Nie zapomnij o paście termoprzewodzącej!

Obawiam się, że bez obudowy nie wyślą. Ja bym nie wysłał - za duże ryzyko. A potem wina serwisu bo towar przyjechał uszkodzony, bo kurier miał gorszy dzień i rzucił pudełkiem na pakę.

1 polubienie

I tak kupuję bez tego -kolega złoży :slight_smile: Mimo to mam pytanie, ostatnie czy jak kupię to wszystko czyli (procek,kartę,zasilacz, płytę i ram) to przyjdzie wszystko oddzielnie czy jak (oczywiście kupuje w morele)

Każdy element w swoim pudełku (fabrycznym, od producenta, bo kupujesz nowe części). I całość do zbiorczego kartonu.

1 polubienie

Akurat najwięcej roboty i komplikacji jest z montażem płyty głównej. Cała reszta jest banalna. Jedynie może założenie coolera na procesor potrafi być odrobinę trudniejsze, szczególnie jeśli masz niestandardowy i duży.