Czy jak kupię więcej RAMu to będzie widoczna różnica?

Mój stary sprzęt taki:

Procesor: Intel E3400

Płyta główna: ASUS PSG41T-M LX3

RAM - 4GB GOOD RAM (GR1333D364L9/4G DDR 4GB PC3 - 10600 DIMM)

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500 GB

Zasilacz będzie Aerocool 450

I zastanawiam się nad ewentualnym zakupem w przyszłości RAMu.

Czy jak dokupię powiedzmy 2 lub 4 GB Ramu to będzie widoczna różnica na takim słabym sprzęcie czy raczej nie?

Grafiki nie wymieniłeś więc zakładam że nie grasz. Jeśli korzystasz z neta, oglądasz czasem filmy, takie podstawowe rzeczy to nawet tych 4GB co już masz twój komputer w pełni nie wykorzysta, a jeśli robisz jakieś zaawansowane projekty w photoshopie o rozmiarze 1000000x1000000 px albo tworzysz jakieś wideo lub inne rzeczy wychodzące poza standard zwykłego użytkownika to wtedy warto zainwestować w pamięć. Większa ilość pamięci nie przyspieszy Ci samego systemu tak abyś to zauważył.

Płyta jest bardzo budżetowa, ale obsługuje nawet Quady. Z tym że 4 rdzeniowców nie polecałbym wkładać ze względu na ekonomiczną sekcję zasilania. Bardziej pasowałby jakiś Core 2 Duo, najlepiej w 45nm - przyrost wydajności w porównaniu z Celeronem na pewno by był, większy niż z pamięci RAM.

Nic nie piszesz o systemie i w jaki sposób jest wmontowana pamięć. Czy te 4 GB są w jednym slocie, czy podzielone na dwa razy 2 GB. Jeśli w jednym slocie, to warto dodać (ze względu na dwukanałową obsługę pamięci) drugie 4 GB identycznej pamięci do drugiego slotu, ale pod warunkiem, że używasz systemu 64-bitowego. Jeśli system jest 32-bitowy, to taka zmiana nie ma sensu.

dz za odpowiedzi… tam jest vista 32 bitowa; w płycie głównej tam są 2 sloty po 4gb

nie gram - komp jest do przeglądania netu, oglądania filmów - nie gram w gry…

dz za rady - zatem raczej odwlekam zakup tych pamięci :slight_smile:

Powiem tak:

1.Masz Windowsa 32 bit który obsługuje do 3GB pamięci.(1GB RAM-u się marnuje)

2.Pewnie posiadasz grafikę zintegrowaną która tez ma duży wpływ na chodzenie komputera.Kup jakąś nową.Nie podam ci jakiej bo sam się też za dobrze nie znam.

Możliwe,że przez te przykłady twój komputer może być trochę zamulony.Sam posiadam grafikę zintegrowaną to po 2 dniach kupowałem jak najszybciej jakąś grafikę bo nawet pulpit mi zamulał:D