Czy jak procesor jest spalony to komputer da oznak życia?

Witam niedawno mój komputer się zepsuł .

Podejrzewam że to płyta główna padła albo procesor.

I pytanie do was czy jak procesor jest spalony to komputer da oznak życia?

tz czy jakiś wiatraczek zacznie się kręcić .

Płyta Asus P5LP-LE

Procesor Core 2duo e6600

podaj markę i moc zasilacza,mogła się rozwalić płyta główna

Marka Hipro 350w jakaś chińska … mam zamiar zmienić na coś lepszego

Cześć

Przy uszkodzonym procesorze bądź płycie głównej komputer się zwyczajnie nie uruchomi. Na przyszłość zainwestuj w markowy zasilacz a unikniesz niespodzianek i zbędnych wydatków związanych z wymianą podzespołów.

no dobra ale na co obstawiacie na płyte czy procek ??

Cześć

Nie chcę być złośliwy ale skąd mamy wiedzieć nie mając dostępu do komputera. Być może nie działa procesor. Być może uszkodzona jest tylko płyta a może oba podzespoły są uszkodzone.

Albo coś jeszcze innego.

Hmm obejżałem dziś procesor miał lekko brązowe plamki wydaje mi się że to od przegżania . wątpię w to że to procesor został uszkodzony bardziej wydaje mi się że to płyta główna ponieważ procesor to najmocniejsza jednostka w komputerze. no nic kupię płyte i się przekonam najwyżej będe musiał zainwestować jeszcze w procesor

Cześć

I nie zapomij o zasilaczu, chyba że chcesz mieć znowu niespodzianki.

rgabrysiak , na jakiej podstawie stwierdzasz że Hipro produkuje kiepskie zasilacze?

ThePLsoLdier , komputer się w ogóle nie uruchamia? czy wiatraki się kręcą po odpaleniu? masz miernik żeby pomierzyć napięcia?

niemam miernika a komputer sie nie uruchamia nic się nie kręci 0 oznak życia nic się nie świeci itp…

sprawdź czy zasilacz ma wciśnięty włącznik na “kółko” lub odmień zasilacz na inny.

Na wszelki wypadek daj fotkę z danymi zasilacza. Może mieć jedną linię 12 V - 15A.

dobrze podłączyłeś kable od obudowy do płyty głównej? Zasilacz wcześniej działał, użytkowałeś go ty czy ktoś inny?

To, że jest “najmocniejszą jednostką w komputerze” jest tylko Twoim niczym nieuzasadnionym poglądem.

Procesor to jest bardzo skomplikowany element elektroniczny tak samo jak każdy inny układ komputera podatny na uszkodzenie.

Zasilacz jest w 100% sprawny testowałem go u kolegi… a kable napewno dobrze podłączyłem

Wydaje mi się że to płyta główna się spaliła …

Dodane 19.12.2012 (Śr) 19:51

No dobra ale jeszcze nikt nie odp mi na pytanie jak np mój procesor jest uszkodzony to komputer sie uruchomi i zaalarmuje mi że procesor został uszkodzony zacznie piszczeć lub cos ??

Dodane 21.12.2012 (Pt) 14:01

ref