Czy jedna partycja swap wystarczy dla 4 dystrybucji?

Chce zainstalować 4 dystrybucje linuxa: Mandrive, Open Suse, Ubuntu i Fedore.Oraz Windows XP

Czy wystarczy mi jedna partycja SWAP dla tych linuxów?

Czy będzie mieć znaczenie kolejność instalacji i czy wszystkie da się zainstalować czy to nie będzie powodowało problemów?

Pozdrawiam

Tak

Tak

Najpierw XP a później to już wedle uznania

Cześć!. Nie jestem jakimś elektronikiem.ale od roku zacząłem się bawić linuxami. Czasem miałem zainstalowane po trzy dystrybucje linuxa i windowsxp.Swap wystarczy jeden na wszystkie dystrybucje-ja zrobiłem 1GB. Natomiast na każdą dystrybucje linuxa musisz utworzyć przynajmniej po jednej partycji /- partycja główna. Ja mam trzy partycje (EXT-3) ,po 15GB.

Jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanego windowsxp ,to pierwszy zainstaluj windowsxp.Póżniej pozostałe linuxy,kolejnośc bez znaczenia.

Pozdrawiam - niejan.

A czy rozmiar partycji z linuxem może być mniejszy niż te 15GB na dystrybucje? Jaki będzie optymalny?

I jak by wyglądała reinstalacja Windowsa XP gdy miałbym zainstalowane te wszystkie dystrybucje?

Może być mniej.

Zależy ile będziesz rzeczy doinstalowywał.

Jak zreinstalujesz XP, to będziesz musiał gruba ponownie wgrać do mbra (gruba zainstalujesz sobie na jednym distro)

Bootujesz liveCD jakieś, chrootujesz się na system.

Polecenie

grub

>root (hdx,y)

>setup (hdx,y)

A najlepiej zrobić sobie obraz partycji z Windowsem po instalacji (zainstaluj wszystkie sterowniki i programy) jakimś programem typu Norton Ghost i przywrócić w razie potrzeby.

Wystarczy też jedno /home.

Może to głupie pytanie ale co jest DISTRO??

Dystrybucja.

A jeszcze jedno moje pytanko testowałem pidgina pod mandrivą i wszystkimi tymi dystrybucjami co w 1 poscie z Live CD a tam nie było polskich znaków dialektycznych Dlaczego tak jest??

A w innych programach (np. OpenOffice) miałeś polskie znaki??

miałem tylko pidgin w miejscu polskiego znaczka dialektycznego wstawiał kwadrat

Trzeba ustawić czcionki obsługujące polskie znaki (w przypadku kwdratów.

Z jedną partycją swap może być jeden błachy, chyba nieistotny problem. Jeżeli mowa jest o laptopie lub planujesz hibernować te linuksy, musisz jedno zapamiętać. Linux się domyślnie hibernuje na swapa. Nie wiem jak to zmienić, gdyż akurat to nie moje zmartwienie(znaczy się, że nie miałem styczności z tym problemem). Pewnie da się Linuksa zahibernować do pliku. Swap może być w pliku, więc pewnie to też da się jakoś zrobić. Jeżeli nie korzystasz z hibernacji, nie masz się czym przejmować.

Żeby się hibernował do pliku wystarczy w linijce z systemem w bootloaderze podać inny plik resume=/

Albo użyć hibernacji do RAMu.