Czy jeśli dołożę 4 GB RAM'u to zwiększą mi się trochę fps'y?

(XtomX) #1

Czy jeśli do laptopa dołożę 4 GB RAM'u to mogę liczyć na kilka fps'ów więcej?

Obecna specyfikacja:

Intel Core i5 3210m 2.5 GHz Turbo Boost 3.1 GHz

nVidia GT 630m 1GB

4 GB RAM DDR3

Windows 8.1

(ADR1991) #2

Jeżeli gra wymaga większej ilości pamięci RAM, to tak.

(CrisPL) #3

Przy takiej specyfikacji laptopa nie da to nic.

(neXt___) #4

Pewnie nie, ta karta graficzna to badziewie. Poza tym, FPS-y, a nie żadne FPS’y.

(Piesek64) #5

Nie. Najważniejsza byłaby karta graficzna oraz procesor.

Jeśli dołożysz RAM i będziesz mieć 4GB+ to musisz mieć procesor x64, inaczej nie obsłuży takiej ilości RAM.

(Odyniec_Stary) #6

Pamięci RAM można dołożyć dla większego komfortu pracy z programami. W kwestii gier niczego to nie zmieni.

(CrisPL) #7

Procesor x64 ja już bym o tym nie wspominał. Od czasów Athlona 64 nie widziałem, ani jednego, który by nie był x64.

(Kraefezze) #8

Prosta odpowiedź: NIE.

(MrBeckham666) #9

NIE bo powodem małego fps jest grafika:) 

(Dawidos0133) #10

RAM to pamięć operacyjna, czyli pamięć aplikacji aktualnie “wykonywanych”. Na FPS-y RAM nie wpłynie.

(XtomX) #11

Mam jeszcze pytanie czy jeśli na pudełku z grą pisze, że wymagane jest minimum 4 GB RAM’u to chodzi o to, że muszę mieć zainstalowane te 4 GB czy tyle wolnego RAM’u

(system) #12

Tzn: Ze minimalne wymagania (lub rekomendoweane) gry to 4GB. Musisz mieć przynajmniej 4GB ale lepiej mieć zapas,  bo system np w7 pożre 2 GB lub mniej.

Każdy pisze że ram nie zwiększy fps -u podam przykład : grałem w GTA SA na 512 mb ramu fps wynosil ledwo ponad 30 klatek na najnizszej grafie. Gdy dożuciłem 1 GB w sumie 1,512MB to było czuć róznice. Ogólnie od ram-u zależy stabilność gry ale nie nadrobisz nim karty graficznej.

(CrisPL) #13

4GB masz mieć zainstalowane w komputerze. Z założenia takie gry biorą z RAM max 2GB. Sprawdzone osobiście.