Czy jeśli dołożę 4 GB RAM'u to zwiększą mi się trochę fps'y?

Czy jeśli do laptopa dołożę 4 GB RAM’u to mogę liczyć na kilka fps’ów więcej?

 

Obecna specyfikacja:

Intel Core i5 3210m 2.5 GHz Turbo Boost 3.1 GHz

nVidia GT 630m 1GB

4 GB RAM DDR3

Windows 8.1

 

Jeżeli gra wymaga większej ilości pamięci RAM, to tak.

Przy takiej specyfikacji laptopa nie da to nic.

Pewnie nie, ta karta graficzna to badziewie. Poza tym, FPS-y, a nie żadne FPS’y.

Nie. Najważniejsza byłaby karta graficzna oraz procesor.

Jeśli dołożysz RAM i będziesz mieć 4GB+ to musisz mieć procesor x64, inaczej nie obsłuży takiej ilości RAM.

Pamięci RAM można dołożyć dla większego komfortu pracy z programami. W kwestii gier niczego to nie zmieni.

 

Procesor x64 ja już bym o tym nie wspominał. Od czasów Athlona 64 nie widziałem, ani jednego, który by nie był x64.

Prosta odpowiedź: NIE.

NIE bo powodem małego fps jest grafika:) 

RAM to pamięć operacyjna, czyli pamięć aplikacji aktualnie “wykonywanych”. Na FPS-y RAM nie wpłynie.

Mam jeszcze pytanie czy jeśli na pudełku z grą pisze, że wymagane jest minimum 4 GB RAM’u to chodzi o to, że muszę mieć zainstalowane te 4 GB czy tyle wolnego RAM’u

Tzn: Ze minimalne wymagania (lub rekomendoweane) gry to 4GB. Musisz mieć przynajmniej 4GB ale lepiej mieć zapas,  bo system np w7 pożre 2 GB lub mniej.

Każdy pisze że ram nie zwiększy fps -u podam przykład : grałem w GTA SA na 512 mb ramu fps wynosil ledwo ponad 30 klatek na najnizszej grafie. Gdy dożuciłem 1 GB w sumie 1,512MB to było czuć róznice. Ogólnie od ram-u zależy stabilność gry ale nie nadrobisz nim karty graficznej.

4GB masz mieć zainstalowane w komputerze. Z założenia takie gry biorą z RAM max 2GB. Sprawdzone osobiście.