Czy jest coś by zwiększyło zasieg mojej karty wi-fi


(Sonat) #1

Mam pytanie... Chodzi, o to, że w moim mieście pewna firma założyła hot-spoty i niby jest Internet za darmo. Wszystko w porządku szkoła, na której jest tak owy jest nie daleko… Ale po drodze ma blok… Co mogę podłączyć do laptopa by spróbować złapać sygnał? Wystarczy zwykła antena od karty z PC?

Strona firmy:

http://www.resman.pl/


(Ferdek31) #2

chodzi Ci chyba o kartę wi-fi, niedaleko tzn. ile, a ten blok całkiem zasłania Ci antenę nadawczą?


(Adarek) #3

Jeśli antena jest nie daleko - to zwykła powinna złapać sygnał .

Jeśli nie to wejdż np. na dach i sprawdz czy tam łapie. Jak tak- to zamontuj tam jakąś stałą.


(JNJN) #4

Z reguły ma określony zasięg np wewnątrz budynku lub w danym pomieszczeniu,więc wątpię aby sygnał miał zasięg poza budynek.


(Sonat) #5

Tak wiem zresztą to było głównym przeznaczeniem, jednak tak wymyślili to tak jest. Na stronie pisze, że normalnie powinno łapać do 100m, a z anteną do 300m. Chodzi mi o to że w laptopie mam wi-fi, ale w jaki sposób mogę zwiększyć jej zasięg? Oprócz wychodzenia na dach :wink:


(Adarek) #6

Tylko lepsza antena , tylko lepsze " widzenie" się anten.


(Ferdek31) #7

kup antenę, yagi lub panelową jakies 12dB, kawałek kabla H-155 lub H-1000 / jak najmniej /, wtyk do karty wi-fi i zamontuj to w pokoju czy za oknem i zwiększysz zasięg, ale jeśli hot-spot jest zasłonięty przez budynek to nie wiem jak Ci to pójdzie, może, ale nie musi trzeba spróbować


(Sonat) #8

To chyba zainwestuje w Access Point i sobie podłączę do firmowego łącza. Tylko mam pytanie musze się pytać o coś dostawcy internetu o jakieś parametry czy coś? Bo mam internet z sieci kablowej i tak będzie ktoś musiał przyjść żeby mi udostępnić neta...

Wypaczyłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item119047940_net ... ch_fv.html

Jak oceniacie?

Aha a mam taką karte:

Pro Wireless 2200 802.11b/g MPCI