Czy jest coś takiego jak transmiter telewizyjny?


(k-9) #1

Hejka

Mam w domu 2 telewizory, jeden w salonie a drugi wy moim pokoju. W salonie jest główne złącze antenowe, więc aby podłączyć telewizor w moim pokoju trzeba użyć kabla antenowego... Sęk w tym że mój pokój jest w drugiej części mieszkania... Można by oczywiście dziur w ścianach porobić, żeby kabel przeciągnąć, no ale mojemu ojcu się po prostu niechże tego zrobić !!

No i mam takie pytanie, czy da się jakoś za pomocą transmitera przenieść sygnał telewizyjny (bezprzewodowo) na drugi koniec mieszkania???? Czy takie coś istnieje w ogóle?? takie coś al`a WIFI... (no ale oczywiście, żeby jakość obrazu była taka sama, jak na kablu)

Proszę o odp.. znawców :slight_smile: :slight_smile:


(xyzzyx) #2

Video sender jest urządzeniem które pozwala na bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio/video między dowolnymi urządzeniami w Twoim domu. Połączenie dekodera satelitarnego czy też konsoli do gier z telewizorem znajdującym się w innym pokoju Twojego mieszkania nie będzie stanowilo już najmniejszego problemu!

Odwieczny problem z przeciąganiem sterty kabli masz już za sobą!

Teraz będziesz mógł cieszyć się grą na konsoli video jak również telewizją satelitarną na dwóch telewizorach oddalonych od siebie nawet o 100m !

Sender wykorzystać możesz także do przesyłania sygnału z wielu innych urządzeń audio/video wedle Twoich potrzeb ! A więc szukaj n.p.tu:http://www.allegro.pl/14213_tv_video_i_dvd_nadajniki_tv.html. Albo w Googlach wpisz: transmiter sygnału Tv lub Video Zender i wybierasz do woli. Pozdrawiam.


(xyzzyx) #3

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 34502.html A tu znajdziesz bardzo ciekawy opis tematu który cię interesuje. Zresztą temat jest nieżle opisany w wielu miejscach. P.s.: Nie jestem fachowcem! :stuck_out_tongue:


(xyzzyx) #4

Sygnał w.cz również można przesyłać bezprzewodowo. I to zarówno pojedynczy kanał jak i cały zakres Tv. Tylko jak to przy w.cz. jest to trudniejsze.

"Sprzęt wykorzystuje do transmisji pasmo 5GHz i jest kompatybilny ze standardem SDTV. RemoteTV zapewnia doskonałą jakość sygnału w zasięgu nieco ponad 100 metrów. Urządzenie składa się z dwóch segmentów – odbiornika i nadajnika - które przesyłają sygnał z anteny TV, odtwarzacza DVD/CD lub innego źródła do telewizora, monitora komputerowego, czy innego odbiornika. Bezpieczeństwo transmisji zapewnia zaimplementowany algorytm szyfrowania 3DES.

Urządzenie trafi do sprzedaży w USA 1 października, a jego cena wyniesie 499,99 USD. " Jest to opis Transmitera firmy Belkin a więc takie urządzenia są. Pozostaje kwestia ceny. Przypuszczam że są również tańsze transmitery ale tu akurat zorientowany nie jestem. Pozdrawiam.


(xyzzyx) #5

http://www.swiatobrazu.pl/bezprzewodowy ... kqhiq.html Proszę bardzo. I sądzę że to nie jedyny adres. :slight_smile:


(Frog) #6

OTy - kosz.

k-9 za słownictwo zostajesz odpowiednio nagrodzony.


(Kpc21) #7

Wysoka częstotliwość to pasma VHF i UHF, czyli telewizyjne tak ?