Czy jest duża różnica pomiędzy tymi procesorami ?

Każda nowa gra wychodzi w DX11 z dodanym trybem DX12. Często wręcz w formie późniejszego patcha.
A w trybie DX11 AMD na ogół traci i nadrabia w DX12. Więc narzut nie został odczuwalnie zmniejszony.

Za to GTX 1060 3 GB ma problemy w nowych grach :smiley: Wspominanie o tej karcie za 1000 zł jest niepoważne, bo to najgorsza karta z całej serii Pascal względem ceny. http://pclab.pl/art72889.html

Podałeś za przykład grę, która ma nienormalne użycie VRAM. Ta karta do 1080p jest w porządku.

Za najgorszą z całej serii uważam 1050 Ti. Jest dużo wolniejsza od 1060 3 GB i RX 470, które nie są dużo droższe. Chyba że posiadamy słabszy procesor. Inaczej kupno 1050 Ti jest zastanawiające.

Zapotrzebowanie gier na pamięć wzrasta i jak widać GTX 1060 3 GB to karta porażka za 1000 zł. Kto kupił tę kartę to się sfrajerzył, bo jeszcze rok temu polecano karty z 2 GB, które teraz mają spore problemy. Wątpię by ktoś kupując 1060 w wersji 3 GB miał zamiar używać jej jedynie przez rok,bo pewnie kolejne gry również będą coraz częściej wymagały 4 GB. GTX 1060 jest dobrą kartą jedynie w wersji 6 GB. GTX 1050 Ti ma natomiast tę zaletę, że prezentuje wydajność GTX 960 i można ją dostać za około 700 zł, co w tej cenie sprawia, że jest opłacalna, bo konkurencji nie ma.

Rozdzielczość 1080p i nie zawsze najwyższe detale. Z kart “porażki” jak to określasz robi się całkiem niezły produkt.
Do słabszych procesorów jest to lepszy wybór niż Radeon.

Na RX 480 4 GB, który jest konkurencją dla tej karty również można obniżyć detale i wszytko będzie śmigać, a to karta o zbliżonej wydajności oraz cenie mająca więcej pamięci, czyli większą szansę na brak konieczności obniżania detali. Tak swoją drogą to coraz więcej modeli RX 470 4 GB dąży do ceny 800 zł, bo taki Gigabyte G1 w Morele.net kosztuje teraz 849 zł, czyli podobnie jak droższe GTX 1050Ti.

mówisz że 480 4 jest konkurencją ? dla 1060 3gb ?
AMD to nie nvidia i nie obcina jednostek dając taką samą nazwę jak wydajniejszy model i nie doi kasy z debili którzy kupili tego kastrata ?
nawet 1060 6gb coraz bardziej odstaje od 480 4gb w negatywnym sensie
karty 1060 to dno jak na razie nvidia włada 1070/1080 i 1050 która jest naprawdę dobrze wyceniona a 1050ti to kolejna cenowa pomyłka tak samo jak 460 który powinien być maks 450 zł a jak na razie najtańsze idą po 480

No oczywiście, że nie doi kasy z klientów, patrz 290-390, 7770- R7 250x i parę innych. Modele z podmienionym biosem i wyższym numerkiem. aby jeleniom wydawało się, że kupują coś nowego.

Zależy od gry i konfiguracji sprzętowej. Większość testów jest przeprowadzane na odblokowanych oraz
podkręconych maksymalnie i5/i7, co nie jest realistycznym scenariuszem użytkowników kupujących karty z tego segmentu

Dno to są takie opinie, wynikające przede wszystkim z niechęci do danej firmy.

nie mam niechęci do ,JAKIEJŚ" firmy [quote=“Odyniec_Stary, post:29, topic:521088”]
patrz 290-390, 7770- R7 250x
[/quote] no bo tylko AMD robi kotlety 9500gt aka 9600gt 9800gtx gts 250 680 aka 770 itp każda firma ma kotlety
nie wiem co masz w kompie i mało mnie to
ale super genialne sterowniki nvidi to pikuś 970 3,5 why not
780 na poziomie 380x why not 780ti nie dogania 390 też czemu nie (są wyjątki w tym roku aż w 1 grze 780 ti ponad 390x zgadnij jaka?)
masz gtx 750ti? chcesz grać w BF1 ZAINSTALUJ NAJNOWSZE STEROWNIKI
i miej -10fps w średnich i bsody 780 ściny na 970 980
a już nie wspomnę o najnowszych sterownikach które wykańczaj serie 7xx
poczytaj a potem się wypowiadaj
Nvidia ma dobre karty do grania ale to co odwala jest lekko ponad granice mojej i nie tylko mojej wytrzymałości
AMD miało grzałki ale teraz przynajmniej wiadomo dlaczego, radeony zawsze były mocniejsze ale ograniczało je api i programiści
ps.czy ty czasami nie masz super mega wydajnej i mega opłacalnej karty nvidi GTX 1060 3gb ?

Aha. Kiedy to było.[quote=“tobexor, post:30, topic:521088”]
a już nie wspomnę o najnowszych sterownikach które wykańczaj serie 7xxpoczytaj a potem się wypowiadaj
[/quote]

Bzdurny mit o “ubjaniu” kart sterownikami. Sterowniki nie mają tu nic do rzeczy.[quote=“tobexor, post:30, topic:521088”]
Nvidia ma dobre karty do grania ale to co odwala jest lekko ponad granice mojej i nie tylko mojej wytrzymałości
[/quote]

Masz widać niską wytrzymałość. Święci nie są, ale są gorsze korpo w branży.[quote=“tobexor, post:30, topic:521088”]
ps.czy ty czasami nie masz super mega wydajnej i mega opłacalnej karty nvidi GTX 1060 3gb ?
[/quote]

Nie mam. Posiadam wersję 6 GB.[quote=“tobexor, post:30, topic:521088”]
AMD miało grzałki ale teraz przynajmniej wiadomo dlaczego, radeony zawsze były mocniejsze ale ograniczało je api i programiści
[/quote]

Czyli to że układ się grzeje jest winą programistów? Ciekawe.