Czy jest internet mobilny bez usług telefonicznych?


(Tojuzkoniecc) #1

Jestem laikiem i czy można sobie kupić net mobilny, ale tak, żeby nie mieć usług telefonicznych przy tym.

Poszedłem do salonu orange i chciałem net mobilny. Kupiłem, ale nie wiedziałem, że z tej karty SIM, którą dostałem będę mógł również dzwonić Numer telefoniczny nie jest mi potrzebny i zastanawiam się czy jest po prostu opcja - dostaje kartę SIM, ale tylko do netu mobilnego.


(Dimatheus) #2

Hej,

Praktycznie wszystkie oferty mobilnego internetu opierają się na kartach SIM, którym przyporządkowane są numery telefonów. Zatem taką kartę spokojnie można przełożyć do telefonu i za jej pośrednictwem wykonywać połączenia telefoniczne - trudno będzie znaleźć rozwiązanie, w którym nie będzie to możliwe…

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Orange Ekspert) #3

Witam

internet mobilny w Orange świadczony jest w oparciu o kartę SIM, więc jeśli ją włożysz do telefonu to oczywiście będziesz mógł dzwonić i SMS-ować. Obecnie w tej ofercie nie jest dostępna opcja blokowania usług innych niż internetowe.

Pozdrawiam

Hubert


(Cedar) #4

Jeszcze do niedawna internet mobilny dostarczany przez firmę Multimedia Polska nie umożliwiał wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych mimo, że dostajesz kartę SIM z przypisanym numerem. Jak jest obecnie, nie wiem, ale podejrzewam, że nadal tak samo.

Sprawdź jeśli Ci pasuje: http://www.multimedia.pl/mobilNET ale dostępny chyba jest tylko dla abonentów posiadających inne usługi tej firmy.

PS. W czym Ci przeszkadza to, ze jest w większości przypadków możliwość wykonywania połączeń?