Czy jest jakaś szansa dla mojego komputera?

Witam

 

Chciałbym się zapytać co musiałbym zrobić,aby mój komputer chodził w miarę szybko i płynnie. Oto moja specyfikacja:

 

Windows 7 Home Premium 32-bit SP1

Intel Premium 4 CPU 3.00Ghz , 1,5GB RAM , Nvidia GeForce 6600

 

 

Czy wystarczy pomoc ze strony programów do optymalizacji ? Czy trzeba coś wymienić jak tak to co ?

 

 

 

Z góry Ślicznie Dziękuję i Pozdrawiam.

Zmien system na XP (choć przy obecnym oprogramowaniu i tak pewnie szału nie będzie) albo kup nowego kompa. Poratować cię jeszcze może płyta główna, która być może obsługuje jakieś procki dwu albo 4ro rdzeniowe ale nawet nie podałeś jaką masz.

Możesz wypróbować distro Linux LXLE(http://lxle.net/). Mam go w swoim 6 letnim laptopie i np. przeglądarka działa normalnie (tylko musisz usunąć domyślna przeglądarke i dodać do pakietów firefoxa lub chroma)

Jednak jak chcesz zostać przy Windows 7 to polecam dokupić RAM bo 1,5 to trochę mało.

Abit Ag-8 Lga775

Daj sobie spokój z upgradem tego kompa szkoda kasy.

Przeinstaluj system na xp jak to kumpel wyżej powiedział, dalej już zbytnio nie ma co robić a po tym “zabiegu” powinien działać dobrze :slight_smile:

Byle używany komputer za 400-500zł będzie już dużo żwawsze od tego.

Za stary komputer.Tylko do neta i słuchania muzyki i filmów+stare gry.Upgrade to praktycznie zakup nowego PC,bo musisz wymienić wszystko włącznie z zasilaczem+możliwości płyty,która musiałaby obsługiwać Core 2 Duo.

Dobrze Ci radzą, że wymienić trzeba cały komputer, ale tego nie sfinansują. Dorzuć pamięć do 3GB. To wszystko.

-zainstalować system windows xp

-wyczyścić z kurzu radiator na procesorze

-dokupić ram 2 GB

  1. Nie opłaca dokładać się nawet pamięci. 

  2. Zbieraj pieniądze na zakup nowego PC’ta

  3. Ewentualnie używany/sprawny który i tak będzie lepszy od obecnie posiadanego. 

 

pzdr.

na ddr1 wiele nie wyciśniesz, sam mam tą płytę w drugim kompie. ewentualnie możesz kupić płytę na ddr2 i socet 775 no i oczywiście pamięć, która na allegro kosztuje tyle co ddr1

A co myślicie o Windows 10 ? Szybciej by chodziło mi niż na win7 ?

Jak nie masz nic do stracenia to warto próbować, ale wieku temu komputerowi nie odejmie.

 

Choć może się trafić, że masz wczesną sztukę Pentium4, która nie posiada instrukcji nawet do uruchomienia instalacji.

Windnows 10, możesz spróbować zaktualizować. Ale ja to bym tam XP(jak grasz w jakieś stare gry) albo Linuxa dał. Może jakiś znajomy odstąpi Ci gigabajta ramu za czteropaka :slight_smile: