Czy jest jakiaś różnica jak system jest na innym dysku niż C

Witam,czy jak windows jest np na D a nie na C to może być z czymś problem czy to nie ma absolutnej różnicy na którym się znajduje??

Nie ma różnicy :stuck_out_tongue:

Niby nie ma. Przy instalacji programów może sie pojawić komplikacja. Domyslnie instaluja sie na C. W niektórych instalatorach nie mozna zmienić lokalizacji.

a miejsce domyslnej instalacji nie siedzi przypadkiem w rejestrze windowsa?

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion

a potrafisz wyjasnic skad sie ta roznica predkosci ma brac?

nie, domyślnie instaluje się na tym samym dysku co windows :wink: czyli jak winda będzie na d, to i program będzie chciał na d

Im partycja jest blizej srodka talezu dysku tym jest szybsza (roznice neizbyt duze ale zawsze).

Sama literka nie ma nic do rzeczy. Mozesz miec nawet system na ‘Z’.

zależy w wyjątkowych przypadkach :stuck_out_tongue: ja np mam 8 partycji 3 na starym dysku (160 GB) i 5 na nowym (250 GB) w moim przypadku mają takie same szybkości transmisji danych, lecz jeśli ktoś ma 2 dyski i jeden z nich jest starszy i wolniejszy to lepiej system instalowac na partycjach z dysku nowszego :wink:

U mnie niestety jest odwrtonie, system na starym i wolnym, a reszt ana nowym i szybkim, ponieważ coś jest padnięte z tym nowym dyskiem i jak jest na nim system to poprostu się resetuje, więc w stanie wyższej konieczności podłączyłem starszy dysk jako pierwszy.

:x :shock: