Czy jest jakiś sens chodzenia do szkoły liceum ogólnokształą

czy jest jakiś sens chodzenia do szkoły liceum ogólnokształącego dla dorosłych (bez przystępowania do matur!!) będę miał z tego jakieś kożyści? mogę iść do jakieś szkoły po tym ?

dodam że mam zawód kucharz małej gastronomi

Teoretycznie tak. Po skończeniu dodatkowo kursu zawodowego bądź szkoły policealnej możesz uzyskać tytuł technika. Czy ten tytuł do czegoś ci się przyda - nie mam pojęcia. Wydaje mi się, że w tym zawodzie ważniejsze od dyplomu są po prostu umiejętności kulinarne.

Po liceum jedyne co masz to możliwość wpisania go do CV. Raczej niewiele.

Osoby, którym powinęła się noga w życiu, albo po prostu ludzie po zawodówce, idą do liceów dla dorosłych przede wszystkim dla matury, która sama w sobie jest jakąśtam wartością na rynku pracy, a dodatkowo daje możliwość studiowania.

Wg mnie nie ma sensu - strata czasu. Już lepiej iść dla Technikum dla dorosłych z maturą - albo będziesz miał zawód w przypadku gdy nie będziesz miał technika (kiedyś tak było), albo technika, albo nawet maturę - próbować zawsze można.

Niestety nie ma już techników uzupełniających.

Jeśli ktoś ma już dokładnie sprecyzowany kierunek, w którym chciałby się rozwijać, to moim zdaniem powinien zrezygnować z LO. Jeśli jednak ktoś nie ma pomysłu na siebie, to innego wyjścia niż LO nie widzę ;p

Zależy, jeżeli ktoś potrzebuje dobrze napisanej matury do np. dostania się na studia to przyzwoite LO jest chyba najlepszą opcją.