Czy jest jakiś sposób na wyłączenie zabez

… Czy jest jakiś sposób na wyłączenie zabezpieczeń w Vista Home Basic ? Mianowicie chodzi mi o to ze jak za każdym razem otwieram jakiś program to pojawia się kontynuuj , zezwalaj itp?

kddl

http://forum.aerosite.pl/topics40/konfi … c-vt17.htm

Masz krok po kroku napisane jak wyłączyć UAC :slight_smile:

Tak tylko u mnie nie ma takiej opcji w Vista Home Basic ? jak mam wyłączyć te ustawienia zabezpieczeń ?

Złączono Posta : 02.08.2007 (Czw) 23:08

Temat zamknięty :wink: udało mi się wyłączyć zabezpieczenia , trzeba było wejść w panel sterowania , następnie konta użytkowników i wyłączyć kontrola konta .

wyłączenie UAC nie jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tylko w Ultimate można reguły nadawać, która aplikacja musi mieć potwierdzenie przed otwarciem?

w Home zostaje tylko opcja całkowitego wyłączenia?

vista home basic jest naprawde basic i nie ma za wielu ustawień. lubię przestawiać konfigurować, ustawiać ale mając viste w wersji basic to nie miałem za bardzo co

Nazwij temat konkretnie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

a nie ma takiej możliwości skonfigurowania tego żeby działało jak firewall, np? tzn, jak ustawię aby nie pytał to nie będzie dla danej aplikacji?

Czy mógłby ktoś potwierdzić lub zdementować powyższe twierdzenie (pytanie?) dotyczące owej właściwości wersji Ultimate? Prawdę mówiąc, jeśli tak jest faktycznie, to cecha ta stanowiłaby wg mnie duży plus na korzyść droższej wersji. Właśnie niemożliwość ustanowienia reguł dotyczących zaufanych programów jest moim zdaniem poważnym mankamentem UAC, choć z drugiej strony być może owe wyjątki stanowiły by furtkę dla trojanów i innego dziadostwa obniżając skuteczność tego zabezpieczenia.

jeśli miało by to być efektywne to powinno informować, iż plik został zmieniony i możliwośc wyboru akcji jak ma to miejsce w przpadku firewalla (konkretnie Antihakera z KIS)