Czy jest już Ubuntu 8.10 ? jeśli tak, to jak zaktualizować?


(kijek) #1

Cześć, nie wiem, czy wyszło już Ubuntu 8.10, szukałem na google.pl, lecz nic nie znalazłem i jeśli już jest, to jak zaktualizować wersję 8.04 do najnowszej ?


(matiit) #2

W ostatnim newsie na Dobreprogramy.pl (newsie o ubuntu) było jak dokonać aktualizacji.


(Nkamil1555) #3

http://www.ubuntu.com/ bardzo ładny kalendarzyk jest :slight_smile:


(lebog) #4

http://ubuntu.pl


(Morietto) #5

jest i druga metoda.. wkładasz płytę z obrazem alternate cd lub montujesz obraz alternate cd i system pyta czy zaktualizować.. temat akltualizacji na forum dobrych programów był już tyle razy przerabiany że aż pisać się nie chce.. czasem warto poszukać, to na prawdę nie boli a i przy okazji nie trzeba czekać na odpowiedź ;p


(Mstrex) #6

W pliku /etc/apt/sources.list tam gdzie jest hardy wpisujesz interpid następnie robisz apt-get update potem apt-get distupgrade, po kilku godzinach ściągania pakietów i instalacji masz nową wersje ubuntu. Ot cała filozofia.


(kijek) #7

Wow, troszkę postów się nazbierało, gdy aktualizowałem Ubunciaka, lecz mam kilka małych problemów. Gdy wchodzę w menu WINE, i chcę poprzeglądać napęd C, to nie jest on otwieran, lecz istnieje i ikony, które zainstalowałem w 8.04 nie wyświetlają się we wszystkich miejscach, w których być powinny.


(Kaka') #8

Wszelkie zbędne posty > kosz. Odpowiednia notka, znajduje się razem z wydzielonymi postami, w koszu.


(kijek) #9

No, ale teraz zobaczyłem, że nareszcie mam normalnie polski język w FireFox'ie i Gufw jest spolszczony :slight_smile: