Czy jest limit aktywacji Windowsa 7?

Witam, mam takie pytanie chodzi o to, ze kupiłem windowsa jakieś 2 lata temu i miałem bodajże 5 formatów w ciągu 2 lat i mam takie pytanie czy jest limit aktywacji klucza mojego windowsa np. załóżmy sytuację ze mam ten komputer jaki mam i zrobiłem już 5 formatów czyli aktywowałem system 5 razy ale czy po jakiejś określonej liczbie aktywowań na tym samym sprzęcie może klucz nie wejść ? Pytam tak z ciekawości, wiem ze pytałem nie dawno o to czy po zmianie płyty głównej i procesora będzie można aktywować windowsa ale nie wiem czy ta wymiana wypali wiec takie mam pytanie czysto z ciekawości.

Jest limit, ale nie jest ściśle określony.

W sytuacji przekroczenia limitu, dzwonisz na infolinię i automat wygeneruje nowy klucz.

Skoro tak często dokonujesz reinstalacji systemu to może warto wykonać kopię aktywacji systemu? Szczegóły: http://forum.dobreprogramy.pl/kopia-aktywacji-systemu-windows-7-windows-8-i-office-2010-403521t.html

Czy ja wiem czy często 5 razy w ciągu 2 lat dlatego, ze raz po wymianie płyty głównej drugi po wymianie dysku a trzecia po wymianie karty graficznej bo dziwnie zachowywały sie sterowniki a dwa razy to dlatego, ze miałem wirusa, kiedy na starcie systemu wyskakiwała jakaś ruska strona.

Nie ma limitów, pamiętam czasy Visty i formaty co miesiąc. Dzwoniłem do Microsoftu, podawalem klucz a oni dawali mi numer do odblokowania. Za trzecim razem zauważyłem że generują mi ten sam klucz, zapisałem go i juz nie musiałem dzwonić.