Czy jest możliwa praca 3 GB RAM w trybie dual?

Witam, czytałem właśnie recenzję notebooka msi EX723. Ma on 3 GB pamięci RAM ( 1. kość 1 GB i 2. kość 2 GB). Na screenie z CPU-Z widać, że pracują w trybie dual. Jest to możliwe? Przecież wymogiem pracy w dualu są jednakowej pojemności pamięci prawda? http://pclab.pl/art37536-5.html

Nowsze układy płyty głównej nie wymagają takich samych modułów pamięci dla trybu DUAL. Komputer, na którym właśnie piszę tego posta ma 2 moduły pamięci (1 GB i 258 MB) pracujące w trybie DUAL.

Pytam, ponieważ składając komputer zastanawiałem się nad wyborem 2x2GB lub 2x1GB pod kątem pracy w dual. Dotychczas byłem bardziej skłonny do 2x1GB bo i tak mam system 32-bit. Mam rozumieć, że równie dobrze mogę zrobić 1+2 GB na systemie 32bit a i tak będzie pracować w dualu?

Czy może lepiej 2x2GB (wiem, że około 1GB starty), ale czy nie będzie to powodować konfliktów np. ze starszym oprogramowaniem?

Mam w laptopie 2+1GB 667MHz już przeszło rok i bezproblemowo pracują w DUAL (symmetric). Tak jak możesz zobaczyć po kliknięciu na mój podpis kości są różnych firm.

Myślę, że nie będziesz miał problemów.

Tak jak pisałem wcześniej - wszystko zależy od chipsetu płyty głównej - wcześniejsze wymagały takich samych modułów pamięci, obecnie nie ma już takiego ograniczenia ale nie wiem czy wszystkie sobie z tym tak samo radzą.

ja również mam 1 + 2 GB 667 MHz w dualu i działą bez problemu, kości hynix

OK już rozumiem, ale czy w takim razie do nowego komputera (system 32bit) mogę włożyć 2x2GB mimo, iż wykorzysta 3,25? Chodzi o to czy nie będzie problemów, a jeśli tak to czy może lepiej wziąć 1 + 2 ?

lepiej 2x2 GB i pewnie dostaniesz kupon na 7, w październiku zainstalujesz sobie wersje x64