Czy jest możliwa wymiana matrycy z 1366x768 na 1920x1080?

Witam,

Nie da rady, dobrze mówi.

Niekoniecznie. Akurat ostatnio w starym już Dell-u miałem do wymiany matrycę 1366x768. Problem w tym że do Della musi byc “programowana” i nie każda działa, na dodatek tu była świetkówkowa. Ale na stanie miałem matrycę o rodziałce 1440x900. Byłem pełen szczęścia jak zobaczyłem obraz wyświetlający się na niej. Najlepiej by było jak miał możliwość sprawdzenia u któregoś sprzedawcy tak że podjedziesz do niego z laptopem. Do części laptopów zgadza się że nie pójdzie bo nie ma “pełnej” tasiemki. Tu może być już inaczej kwestia testu.

Przeciez w tym modelu tez jest 1920x1080, wiec czemu nie ? Chyba, ze cos zaszyto w Biosie.

Dzwoniłem raz jeszcze, facet upiera się, że komputer wyjechał z fabryki w rozdzielczości 1366x768 i producent tak go przystosował i nie jest to możliwe aby wymienić na full hd. 

 

Facet w serwisie zwyczajnie leci w kulki, matrycę możesz wymienić na inną w obrębie tego samego modelu. I tu zaczynają się schody, bo powinieneś otrzymać matrycę dedykowaną właśnie dla HP Envy dv6 żeby uniknąć ewentualnych niekompatybilności. To czy pasuje jakaś inna matryca (nie od tego hp) to już loteria.