Czy jest możliwa zmiana ROMU, a później wgranie oryginalnego


(B4617824) #1

Witam, posiadam służbowy galaxy note 2 i z wiadomych względów obawiam się przed jakąś większą modyfikacją oprogramowania. Ale irytują mnie dodatki Samsunga i ten samsungowy launcher, czy jest możliwość żeby zrobić kompletny buckup stockowego ROMU i wgrać np. MIUI rom a później przywrócić ten stockowy tak, żeby nikt się nie połapał? Jestem początkujący w temacie androida, nie chce żeby ktoś mi to opisał krok po kroku ale tak mniej więcej, co należałoby zrobić, jakich narzędzi użyć. Z góry dzięki za odpowiedzi.


(janki111) #2

Nie ma sensu robić żadnego banckupu stockowego romu. Wgranie nowego, czystego systemu od Samsunga to kwestia 5-10 minut.

Także polecam zrobić root’a, wgrać jakiegoś Custom Roma (np wspomniane MIUI), a jeżeli zajdzie konieczność przywrócenia oryginalnego softu, to go pobierasz i wgrywasz za pomocą odina i wszelki ślad o istnieniu custom roma idzie w niepamięć.

Rootowanie http://forum.android.com.pl/f729/rootow … ka-233268/

A następnie wyszukujesz odpowiedni ROM np z tej strony http://forum.android.com.pl/f729/ i instalujesz wg instrukcji, która jest zawarta w każdym romie :slight_smile:

Stockowy rom do pobrania stąd http://forum.android.com.pl/f729/lista- … ii-245060/

Instrukcja instalacji stockowego romu przez Odin http://forum.android.com.pl/f729/flasho … 00-252729/

Powodzonka :slight_smile: