Czy jest mozliwe aby Avast wysyłał błędne alarmy?


(Goldenkeylogger) #1

Mam takie pytanie . Dzieje mi sie juz tak drugi raz. I mam pytanko dotyczace bezpieczenstwa. Podczas przeglądania pewnego forum nie chce podawac linku bo moze ktos to zle odebrac, jest to bardzo popularne forum dorównujące dobrymprogramom, po linkach którzy niektórzy dają na tym forum widze ze jest naprawde popularne. A wiec tak przejde do rzeczy gdy klikłem dzisiaj na temat na tamtym forum Avast pokazał o zakażeniu komputera , o dziwne ze nie był to link do zadnego programu poprostu temat. Na komunikacie pokazał mi sie ze jest to trojan dziwne o tyle ze nie było nazwy ani usun wirusa itp. Zamknełem okno wyczyscilem wszystko w przegladarce. Robie skana a tam nic nie ma. Czy poprostu Avast wysyła błędne komunikaty czy to mozliwe ze nie klikałem a pokazał mi sie komunikat.


(Monczkin) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=40995

Może to częściowo odpowie na Twoje pytanie


(fiesta) #3

Avast bardzo cżęsto generuje fałszywe alarmy. Żeby się upewnić radzę przeskanować komputer scanerem online. Z lepszych polecam:

http://www.netsecure.pl/scan8/ie.html


(Matrix506) #4

ja jak miałem Avasta to przy skanowaniu pokazywal mi wirusy ktore nie istniały. (przy skanowaniu kaspersky nic mi nie znalaz a awast non stop mi cos pokazywal).