Czy jest możliwość by jakikolwiek bank udzielił mi kredytu?

Witam,

mam pytanie czy jest możliwe by jakikolwiek bank udzielił mi kredytu gotówkowego/ratalnego?

Pracuje na umowe o prace od sierpnia 2009 i mam umowe do kwietnia 2010 980 brutto.Chciałbym wziąć towar na 4-5 rat lub kredyt gotówkowy.Znacie jakiś bank który mógłby mi zaoferować taki kredyt ? dzięki za info

Musisz pracować minimum trzy miesiące by wziąć kredyt. Poza tym przy tych dochodach na tak krótki okres szczerze wątpię by jakikolwiek bank dał Ci kredyt

A provident dałby mi na 55 tygodni czy raczej też nie?

Nie bierz kredytu w takich pseudofinansowych instytucjach, bo zjedzą Cię odsetki.

Popytaj w bankach, zawsze możesz spróbować rozłożyć płatność na więcej rat, a spłacić szybciej w miarę możliwości.

Inna sprawa, że przy takich zarobkach nie wiem czy w ogóle posiadasz jakąkolwiek zdolność kredytową.

Nie może zawrzeć umowy ratalnej na okres dłuższy niż umowa o pracę. Nie wprowadzaj w błąd

to jest na /4 bo studiuje dlatego taka pensja a nie inna xD

Jesteś pewny?

Fakt, że banki są teraz ostrożniejsze w udzielaniu kredytów niż jeszcze rok czy dwa lata temu ale nie jestem przekonany czy jest dokładnie tak jak piszesz.

Znalazłem taki info:

http://www.rp.pl/artykul/363285,366955_ … redyt.html

Istotny fragment:

Oczywiście. Zajmuję się kredytami od 8 lat :slight_smile:

Jest dokładnie tak jak piszę i to od lat. To nie jest żaden nowy wymóg. Dodatkowo rata kredytu nie może przekroczyć 50-60% zarobków. W praktyce osoby w wieku do 25 roku życia, pracujące po raz pierwszy od paru miesięcy mają praktycznie zerowe szanse na kredyt. Kiedyś - przed tzw. kryzysem - czasami podciągano ich za uszy w scoringu, obecnie nie ma na to żadnych szans. Banki celowo zaostrzyły warunki udzielania kredytu, gdyż m.in. nadzór finansowy stawia takie wymagania. Dodatkowo niedługo znikną raty na dowód i znowu trzeba będzie mieć obowiązkowo zaświadczenie o zatrudnieniu. To też wymóg nadzoru finansowego

Dodane mniej niż minutę temu

To jest akurat bzdura. Banków w ogóle nie interesuje treść umowy o pracę, gdyż jest to wyłącznie relacja pracodawca-pracownik i nikt poza tymi osobami nie może mieć wglądu do treści umowy a “możliwości” “kiedyś” “w przyszłości” “być może” nikogo nie interesują. Dla banków liczą się fakty a nie marzenia. Równie dobrze może pracodawca nie przedłużyć umowy o pracę i wszelkie zapewnienia biorą w łeb. Dodatkowo przypominam, że rata musi się kończyć miesiąc przed zakończeniem zatrudnienia (okres wypowiedzenia - prawo pracy)

ok dziękiWamza info a jeżeli zarabiam te 880 brutto ( w praktyce z nadgodzinami 1100 netto ) to czy bank uwzględni mi to 1100 czy 980?? I pytanie Mars napisał że rata nie może przekroczyć 50% zarobków to czy istnieje możliwość zakupu towaru za 1350 zł na 4-5 rat?

Uwzględni Ci to co masz na zaświadczeniu. Alternatywnie możesz ustnie określić swoje dochody do formularza ratalnego, ale tutaj przestrzegam przed podawaniem danych zawyżonych. Bank jest w stanie to zweryfikować

Technicznie tak przy dochodach 1100 zł i bez żadnych obciążeń kredytowych obecnie

zaświadczenia nie mam bo nie jest potrzebne żagiel sam dzwoni do pracodawcy ;]

Dzięki za pomoc