Czy jest możliwość obsługi direxa 5 przez windows 7?

Witam , czy jest jakaś możliwość by windows 7 mógł obsłużyć DireXa5 bo jest mi bardzo potrzebne do pewnej gry

Skoro ma wyższego np 10 czy 11 to czemu nie dałby rady obsłużyć grę o mniejszych wymaganiach, instaluj spokojnie, zadziała. :lol:

wlasnie chodzi o to ze ta gre nie obluguje open GL ani zaden inny drireX procz 5 ;/

Zainstaluj grę i zadziała z nowszym DX

znaczy gre obsługuje lecz jest bardzo malo fps

A jaki masz system ?

windows 7

prawy klawisz na plik startowy gry i wybierasz właściwości a potem w zakładkach szukasz Tryb zgodności czy jakoś tak i dajesz wyłącz kompozycje wizualne, ustawiasz system na XP na przykład albo starszy i jedziesz, warto też zaktualizować sterowniki do grafiki :lol:

Może pomóc doinstalowanie DirectX9, powinien być kompatybilny z wcześniejszymi. DirectX11 różni się nieco.

Albo gra ma błąd i nie zadziała z innymi systemami operacyjnymi prócz przewidzianych.

Raz odpalałem program wymagający DX 8 i działa na 7 bez problemu i jakichkolwiek próśb o instalację DX8, a 5 i tak pewnie nie ściągnie

PPM na ikonę gry -> Rozwiąż problemy ze zgodnością.

A to jak wykonać? Bo nigdy nie widziałem, downgreadu directa.

To normalne że się różni. Nie zmienili by cyferek ot tak sobie.

ale mi ta gra dziala na wszystkich direxach tylko jest strasznie malo fps , moj kupel ma xp i direxa podajże 9 i mu gra smiga bo xp obsługuje direxa 5 i mi chodzi czy cos mozna zrobic by dzialal direx 5 na windows 7

Napisz to jeszcze raz po polsku.

Gra działa na DX 11 tak samo. Każdy kolejny DX ma zaimplementowane biblioteki poprzednika. Ustaw raczej zgodność aplikacji z innym systemem.

Downgradu do niższego DX nie zrobisz. Zresztą po co, skoro nowszy ma zaimplementowanego również tego starszego?

próbowałem ustawiac zgodności ale nic to nie dalo

To może tryb XP Mode, jeśli masz 7 w odpowiedniej wersji (nie widzę, żebyś napisał w jakiej wersji masz system).

http://www.microsoft.com/windows/virtua … nload.aspx

Windows 7 Home Premium 32-bit

Dodane 19.12.2010 (N) 22:11

nie stety xp mode nic nie pomogl