Czy jest możliwość obsługi direxa 5 przez windows 7?

(Xkonrad) #1

Witam , czy jest jakaś możliwość by windows 7 mógł obsłużyć DireXa5 bo jest mi bardzo potrzebne do pewnej gry

(system) #2

Skoro ma wyższego np 10 czy 11 to czemu nie dałby rady obsłużyć grę o mniejszych wymaganiach, instaluj spokojnie, zadziała. :lol:

(Xkonrad) #3

wlasnie chodzi o to ze ta gre nie obluguje open GL ani zaden inny drireX procz 5 ;/

(system) #4

Zainstaluj grę i zadziała z nowszym DX

(Xkonrad) #5

znaczy gre obsługuje lecz jest bardzo malo fps

(system) #6

A jaki masz system ?

(Xkonrad) #7

windows 7

(system) #8

prawy klawisz na plik startowy gry i wybierasz właściwości a potem w zakładkach szukasz Tryb zgodności czy jakoś tak i dajesz wyłącz kompozycje wizualne, ustawiasz system na XP na przykład albo starszy i jedziesz, warto też zaktualizować sterowniki do grafiki :lol:

(MaRa) #9

Może pomóc doinstalowanie DirectX9, powinien być kompatybilny z wcześniejszymi. DirectX11 różni się nieco.

Albo gra ma błąd i nie zadziała z innymi systemami operacyjnymi prócz przewidzianych.

(system) #10

Raz odpalałem program wymagający DX 8 i działa na 7 bez problemu i jakichkolwiek próśb o instalację DX8, a 5 i tak pewnie nie ściągnie

(McDracullo) #11

PPM na ikonę gry -> Rozwiąż problemy ze zgodnością.

A to jak wykonać? Bo nigdy nie widziałem, downgreadu directa.

To normalne że się różni. Nie zmienili by cyferek ot tak sobie.

(Xkonrad) #12

ale mi ta gra dziala na wszystkich direxach tylko jest strasznie malo fps , moj kupel ma xp i direxa podajże 9 i mu gra smiga bo xp obsługuje direxa 5 i mi chodzi czy cos mozna zrobic by dzialal direx 5 na windows 7

(McDracullo) #13

Napisz to jeszcze raz po polsku.

Gra działa na DX 11 tak samo. Każdy kolejny DX ma zaimplementowane biblioteki poprzednika. Ustaw raczej zgodność aplikacji z innym systemem.

Downgradu do niższego DX nie zrobisz. Zresztą po co, skoro nowszy ma zaimplementowanego również tego starszego?

(Xkonrad) #14

próbowałem ustawiac zgodności ale nic to nie dalo

(McDracullo) #15

To może tryb XP Mode, jeśli masz 7 w odpowiedniej wersji (nie widzę, żebyś napisał w jakiej wersji masz system).

http://www.microsoft.com/windows/virtua ... nload.aspx

(Xkonrad) #16

Windows 7 Home Premium 32-bit

-- Dodane 19.12.2010 (N) 22:11 --

nie stety xp mode nic nie pomogl