Czy jest mozliwosc przywrocic pamiec komputera z przed mies

Witam wszystkich miesiac temu zainstalowalem IncrediMail ale nie moge go uruchomic do dzisiaj podczas wielu prob bardzo namieszalem w komputerze. Mam pytanko czy mozliwe jest to zeby powrocily wszystkie programy i ustawienia z przed miesiaca. Z gory dziekuje i pozdrawiam.

jeżeli masz utworzony punkt przywracania to można spróbować najwyżej na koniec napisze ci że próba przywrócenia się nie udała.Jak masz punkt to spróbuj

Generalnie punkty przywracania w Windowsie kit dają, ale spróbuj, może cud się stanie…

A wcale że nie bo ile razy dzięki temu system uratowałem

Jeżeli twierdzisz że w systemie sporo namieszałeś to być może nie wszystkie punkty przywracania zadziałają.

Ale możesz jeszcze spróbować użyć w trybie awaryjnym takiej opcji jak:

Ostania znana dobra konfiguracja-u mnie to przyniosło pożądany rezultat.

ostatnia znana dobra konfiguracja została utworzona podczas ostatniego “udanego” logowania się do systemu, a nie przed miesiącem!

skorzystaj oczywiście z przywracania systemu, windows domyślnie utrzymuje punkty przywracania przez 3 miesiące, więc sprzed miesiąca powinny być dostępne

patrick.fr na Forum używamy polskich znaków w pisowni

Usługa Przywracanie systemu, wbrew opinii przedstawionej powyżej przez guardian , jest bardzo przydatnym,

i nieraz pomocnym dla spójności systemu narzędziem - powinna spełnić tu oczekiwania, by

tak się powinno stać, pytanie tylko, co namieszałeś w trakcie ?

Pozdrawiam

rixx napisał:

Nie jest to wcale takie oczywiste bo tak naprawdę po ostatnim udanym logowaniu SCM zapisuje jedynie aktualną konfigurację systemu ,która nie musi być tą dobrą konfiguracją.

Wystarczy że po zalogowaniu wystąpi błąd w działniu którejś z usług systemowych i wówczas nie będzie to de facto już dobra konfiguracja.

Klinicznym przykładem jest usługa AppMgmt która nie jest obsługiwana w systemie XP HE i wystarczy ją żle ustawić aby mieć kłpoty z ostatnią dobrą

konfiguracją.Wówczas może się okazać że ostatnia znana dobra konfiguracja będzie np.sprzed miesiąca.

Tak naprawdę na ostatnią dobrą konfigurację wskazuje wartość LastKnownGood w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE/System/Select.

Mojej wypowiedzi nie będę zakańczał wykrzyknikiem bo w XP nie można być do końca niczego pewnym czego dowodem są wieczne poprawki.Ale za to kochamy ten system.Pozdrawiam.

ponieważ mamy święta i zupełnie inne sprawy na głowie niż roztrząsanie, czym różni się ostatnie dobre logowanie i ostatnia “znana”(ciekawe, dla

kogo znana, dla użytkownika czy dla systemu) dobra konfiguracja, nie

będę bawił się w rozszczepiania włosa na czworo i zauważę tylko, że trzeba by pomocy szczególnie łaskawego przypadku, żeby ostatnia znana dobra konfiguracja okazała się akurat tą sprzed miesiąca i tą, o która użytkownikowi chodzi(choć prawdopodobnie istnieje sposób sprawdzenia, kiedy powstała, bo dane wartości Last itd. w kluczu select odsyłają chyba?? tylko do właściwego Control Set, ale gdzie w tym kluczu może być ukryty “time stamp” nie mam pojęcia)

Przepraszam bardzo ale ja mam francuska klawiature i mam francuskie znaki a nie wiem jak zrobic zeby byly polskie znaki

W warunkach domowych jest to nie mozliwe tym bardziej gdy dyski były uzywane. To co chesz odzyskać zostało pewnie nadpisane i nie jest mozliwe odzyskanie w warunkach domowych. Ewentualnie w jakiś laboratoriach np.policyjnych lub film ktore sie tym zajmuja. Ale watpie abys miał takie dane do odzyskanie zebys płacił firmie kilka tysiecy zeby ci to przywrociła.

Zobacz to, być może pomoże :slight_smile: