Czy jest możliwość utworzenia sieci lan na 160m po kablu

Witam. Mam internet neostrada 6mb, router tp link w8901g chciałbym puścić kabel sieciowy rj45 na odległość 150m by mieć internet w innym domu.Kabel może być w ziemi lub też na ogrodzeniu na matalowej siatce.

Czy to zadziała?? Słyszałem że da rade tylko do 100 metrów na większe odległości potrzeba użyć dodatkowych urządzeń . Poradźcie proszę jaki kabel i jaki sprzęt byłby najlepszy.

Dodam że wiifii odpada nie radzi sobie nawet na 15m.

Przy 160m raczej kabel światłowodowy + konwertery. Popatrz na allegro

za drogo.I troche skomplikowane

Normalnie to używany hub lub switch z własnym zasilaniem do wzmacniania sygnału co około 100m, ale w tym wypadku wypadłby chyba pośrodku ogrodzenia (z uwzględnieniem taniości rozwiązania, inne wypadają drożej) :wink:

Pewnie dlatego, że antena dookólna, a nie kierunkowa :wink:

PS. Te 160m to w linii prostej od ściany do ściany budynków?

Dobra skrętka - np. http://allegro.pl/kabel-kat-5e-utp-zel- … 74300.html

Switch zamontowany w połowie odległości w skrzynce wodoodpornej, zasilany PoE (http://allegro.pl/adaptor-poe-zasilanie … 58296.html)

I powinno śmigać.

Tak w lini prostej z tym że komputery są na ich zewnetrznych końcach pomiedzy budynkami sad

Dodane 09.10.2012 (Wt) 21:24

O tak i to by mi pasowało.

CZyli tak. Router ==kablem sieciowym połowa odległości== adaptor=kabel===komputer

Za kilka dni się odezwę napisze jak mi poszło.

Można kupić router z anteną kierunkową i odbiornik na 2 domu, to było opisane w czasopiśnie Komputer Świat. Jak znajdę ten numer to zeskanuję i wyślę tu obrazek.

Kabel może mieć i 200m, chodzi tylko o to, że kabel tego typu ma takie właściwości fizyczne, że po przekroczeniu tej długości sygnał elektryczny słabnie, dlatego trzeba użyć dodatkowego urządzenia (przełącznik, repeater itp.), aby ten sygnał wzmocnić.

Mniej więcej tak, tylko pamiętaj jeszcze o przełączniku (switch) lub repeaterze, zamiast kupować osobny adapter PoE, rozejrzyj się za switchami, które oferują również PoE, choć z tymi tanimi to może być ciężko.

Powinno to wyglądać mniej więcej tak.

image.php?album_id=20&image_id=5126

I zwróć uwagę czy switch oferuje funkcję auto MDI-MDIX, jeśli nie, będziesz musiał zaopatrzyć się w kabel krosowany, kablem krosowanym będziesz łączył switch wbudowany w routerze ze switchem, który kupisz, a PC do switcha podłączasz już kablem prostym. Ewentualnie sprawdź czy router posiada tę funkcję, powinno to być napisane w instrukcji obsługi lub na pudełku (na stronie producenta nic nie wspominają o auto MDI-MDIX, więc prawdopodobnie bez kabla krosowanego się nie obejdzie).

Znalazłem taki switch z MDI/MDIX http://allegro.pl/tp-link-tl-sf1005d-sw … 23235.html

ku pie 160m kabla UTP kat. 5e, drut ekranowanego. Jak myślicie ??

Przełącznik może być. Co do kabla, to zobacz jaka jest faktyczna odległość komputerów w obu domach co by Ci kabla nie zabrakło, no i kabel nie może być też naciągnięty.

Zamawiam.Mam tylko nadzieje że nie będzie problemów z konfiguracją. za kilka dni opisze co i jak.