Czy jest możliwość zmiany LOGO płyty głównej przy ładowaniu?


(Krzysztof Pieczkiewicz) #1

Piszę z dość nietypowym pytaniem..

Po włączeniu komputera ukazuje się marka i model płyty głównej (w moim przypadku Gigabyte 945P-S3). I jest tak w każdym przypadku.. nie jestem pewien jak to się fachowo nazywa.. ładowanie systemu ? biosu ?

Ale moje pytanie jest następujące.. czy jest możliwość by zamienić ten ekran wczytywania Gigabyte na inną firmę, na przykład ASUS czy MSI ?


(Franio) #2

Jest to możliwe. Wpisz w Googla “bios logo changer”. Wyswietli Ci wiele różnych linków dotyczących tego tematu. Polecam też stronę http://www.bios.pl. Tam znajdziesz co chcesz. Po wejściu na http://www.bios.pl wpisz w okienku wyszukiwarki “bios logo” i zaznacz opcję wyszukiwania w bios.pl. Dalej poradzisz sobie na pewno.

Pozdrawiam.


(Krzysztof Pieczkiewicz) #3

To, co jest napisane na tej stronie to mówiąc szczerze jest czarna magia dla mnie… poza tym nie wiem, czy piszą oni o tym o co mi chodzi…

Jedyne co chcę, to by po włączeniu komputera nie było takiego obrazka, jaki jest obecnie :

bios.jpg

a taki :

1.jpg

Różnią się one nieco od obecnych komponentów. Chcę, by po wciśnięciu guzika od komputera nie ukazywało się LOGO Gigabyte, a logo ASUSa. Czy jest to możliwe i czy jest to opisane w czeluściach internetu na chłopski rozum ?


(Walkiria 84) #4

full screen logo zależy od producenta płyty (bo najczęściej wyświetla jego logo). w Twoim przypadku masz płytę GB, więc widzisz logo GB. co najwyżej możesz je w bios wyłączyć całkowicie (opcja w bios), wtedy będzie pokazywał ekran POST. jeśli jesteś amatorem, to “zabawa” raczej odpada bo trzeba edytować pliki z biosem (ściągnąć oryginalny bios, poszukać w nim pliku graficznego i podmienić go na swój, a potem wgrać tak przerobiony bios do układu płyty głównej), a zabawy biosem mogą się źle skończyć. http://bios.pl/index.php?b23ea.4f4011-1 … 6.42/1.0.0 - rozdział “BIOS full-screen logo”


(Franio) #5

Możesz spróbować tego http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_facewizard.htm. Jest to program od Gigabyte obsługujący płyty tejże firmy. Tutaj są zaś przykładowe loga http://www.gigabyte.com/MicroSite/121/tech_gallery.htm. Istotne jest to, aby utworzyć swój obrazek (np. Photoshopem albo Gimpem) o dowolnej treści który najlepiej powinien mieć identyczne parametry jak przykładowe obrazki podane w tej galerii przez Gigabyte - rozdzielczość, format pliku (*.bmp), głębia bitowa (8 bitów). Ponieważ flashowanie BIOS-a płyty odbywa się w tym programiku z poziomu Windows, to nie zapomnij pozamykać wszelkie działające programy a szczególnie antywirusa !. Poza tym jak już ktoś napisał, zawsze przy gmeraniu w BIOS-ie jest ryzyko, że coś pójdzie nie tak i komp może zamienić się w przycisk do papierów na biurko. Tyle co wiem na ten temat. Programu tego nie testowałem - nie mam płyty Gigabyte a na moim Asrocku program odmawia instalacji co jest poniekąd objawem prawidłowym. Więc jeśli jesteś gotów zaryzykować to życzę powodzenia !


(JesperKyd) #6

Pamiętaj że zabawy z bios’em mogą się źle skończyć.