Czy jest na sali specjalista od stylisha?

Szukałem, googlowałem ale nigdzie nie znalazłem zadowalającej odpowiedzi.
Chce zmienić w jakimkolwiek stylu globalnym główne tło strony.
Może mi ktoś łopatologicznie napisać który kolor zmienić w edytorze kiedy nacisne edytuj styl?i jak to później zapisać, żeby działało?
Próbowałem zmieniać kilka rzeczy,ale nic z tego nie wyszło.

1 polubienie

Pokaż jaki styl chcesz zmodyfikować, jak nie ma on na userstyles.org konfiguratora (dla newbie) to ciężko powiedzieć jak jest zrobione tło na jakieś stronie.

ten https://userstyles.org/styles/118481/tomorrow-night-global albo ten https://userstyles.org/styles/106787/black-coffee-dark-global-style-for-night

I jeszcze dodatkowe pytanie- czy istnieje jakikolwiek sposób na wyłączenie automatyczne stylisha na konkretnej stronie? jakas biała lista? cokolwiek?oprócz oczywiście przycisku , który trzeba kliknąć.

black-coffee-dark-global-style-for-night2

div:not([class*="ytp"]):not(.html5-video-player):not([id*="vp-view"]):not(.iw):not(.lb-nav):not(.O):not([style*="1"]):not(.site-header):not(.postionPic):not(.hL):not(._58gk):not(#pages_actions_pagelet):not(._58gj ):not(.fbTimelineProfilePicSelector):not(#headswf):not(._4o04):not(._35za):not(._156p):not(.actionsDropdown):not(._6-e):not(.shadow-wrapper):not([id*="jwplayer"]):not(.featured-image-wrapper):not(#row):not(._28xr):not(._3jk):not(#fej_fejlec):not(#infosav):not(.noDrag):not(.hoverMask):not(._4-oi):not(._58gh):not(._58gm):not(.fbDock):not(.fbNubGroup):not(.nubContainer):not(.fbDockWrapper):not(#ChatTabsPagelet):not(.mini-social):not(.notifCentered):not(.img):not(._n3):not(._4-of):not(.cover):not(.innerTagBox):not(.faceBox):not(.fbPhotoTagger ):not(.fbPhotosPhotoTagboxes):not(.tagsWrapper):not(._3251):not(.spotlight):not(.uiPopover):not(.coverBorder):not(.actions):not(.header-content):not(.logo):not(.facegomb), .last-color, .stats-color, ul:not(.uiList), li, h1, h2:not(._6-f):not(._58gi), td, h3, h4, h5, h6, dd, dt, dl,  fieldset, form, blockquote, /*a:not(.coverImage),*/ footer, header, nav, section, pre,div .Grid, div .mainContainer, div .pinMeta, div.content, .pinCredits,.buttonHolder,.NotificationItems .notifItem,.networkNotifItem,.convosContent,.networkNotifDateHeader , #content,#main, #page, #navi, #head,#mainContainer,#contentArea,#globalContainer, #contentCol,.fbNubButton, ._3okg:before {
background-color : #000000 !important ;
border-color : #222222 !important ;
box-shadow: none !important;
}

Tu możesz zmienić kolor przy cesze background-color na np. jaśniejszą czerń / ciemny szary np. #3c3c3c.

PS. styl psuje pole pisania odpowiedzi na forum (lekko uniesione do góry i znika 1 linia tekstu).


tomorrow-night-global

html,body,li ul,ul li,table,header,article,section,nav,menu,aside,

/* common */

[class*="nav"],[class*="comment"],[class*="open"],[id*="ropdown"], /*dropdown*/ 
[class*="ropdown"],div[class*="menu"],[class*="tooltip"],div[class*="popup"],div[id*="popup"],

/* Notes, details, etc.  Maybe useful */
div[id*="detail"],div[class*="detail"],div[class*="note"], span[class*="note"],div[class*="description"],

/* Also common */
div[class*="content"], div[class*="container"],

/* Popup divs that use visibility: hidden and display: none */

div[style*="display: block"],
div[style*="visibility: visible"] {
background-color: #1d1f21 !important
}

Tu możesz zmienić kolor przy cesze background-color na np. jaśniejszą czerń / ciemny szary.

PS. styl też psuje pole pisania odpowiedzi na forum (lekko uniesione do góry i znika 1 linia tekstu).


Przykładowy generator kolorów:


Jak za mocno podbijesz kolor trzeba będzie podmienić też resztę kolorów dla np. divów, linków, buttonów , nagłówków (h1-h6) - by nie raziły w oczy. Zwłaszcza w stylu Tomorrow Night Global.


Style zapisujesz przyciskiem “zapisz” w edytorze stylisha / stylusa.


Stylish / Stylus chyba nie posiada selektywnego wyłączania CSS dla danej witryny - więc trzeba by ręcznie rozbudowywać styl lub pamiętać o włączeniu ponownie jak już coś obejrzałeś w normalnych kolorach.

Takie rozbudowanie może inaczej wyglądać w Firefox Stylish a w Stylus (ten ma w miarę wygodniejsze do wyklikania opcje kiedy ma działać styl i nie trzeba używać @-moz-document (styl formatu Mozilla)).

Wow dziekuje Krystian. Jestes wielki :slight_smile: