Czy jest program do oddzielania muzyki z piosenki od tekstu?

Czy istnieje program do tworzenia z normlanej pisoenki z tekstem piosenki karaoke? Takiej, w której nie byłoby głosu piosenkarza i możnaby samemu zaśpiewać. Bardzo proszę o odpowiedź 8)

Tu masz strony z tematem (wystarczyło poszukać), co do efektywności nie moge się wypowiedzieć:

http://audacity.sourceforge.net/help/fa … ove-vocals

http://www.analogx.com/contents/downloa … emover.htm

http://cgi.ebay.pl/MAC-OS-X-SOFTWARE-TO … dZViewItem

Poczytaj może coś znajdziesz (nie oczekiwałbym czegoś profesjonalnego):

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=rem … Szukaj&lr=

Złączono Posta : 16.06.2007 (Sob) 10:27

Co do podkładów to szukaj “Instrumentals”

Np. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=tup … Szukaj&lr=

:slight_smile:

Pozdrawiam

Kiedyś mp3-ki miały dwa strumienie, jeden był od “głosu” drugi od “podkładu”, wtedy można było poprostu wyłaczyć jeden strumień, bądź go usunąć, od kilku lat (ponad 7), mp3 są kodowane tylko jednym strumieniem. Teoretycznie oddzielenie wokalu od podkładu jest nie możliwe. Praktycznie… też, z małymi wyjątkami. Pierwszy-możesz sobie ściągnąć plugina do winapm, plugin nazywa się devX albo defX, nie pamiętam. Instalujesz>włączasz plugina w preferences>włączasz opcje Karaoke>i cieszysz się słabą jakością dźwięku, i przyciszonym wokalem. Trzeba dodać, że wiele zależy od jakości danej mp3-ki, od tego jakim programem została zgrana.

Drugi sposób to zainstalować sobie program o nazwie Gold Wave, program nie jest darmowy, ja go znalazłem na którejś płycie “PC formatu”, program jest bardzo obszerny, trudny do opanowania, z wieloma opcjami, po angielsku, i narazie nie powiem Ci jak nim oddzielić wokal od podkładu, ponieważ sam jeszcze nie wiem. Tylko słyszałem, że można nim oddzielić. Miłego rozdzielania. pozdro

Wystarczy znać podstawy fizyki, żeby wiedzieć, że takie oddzielenie jest niemożliwe. Da się próbować, ale wówczas zostaną przyciszone też inne dźwięki będące na podobnej amplitudzie co ludzki głos.

rozpracowałem goldwave’a jest w effects>stereo>remove vocals. Co pomoc GoldWave mówi o tym:

Stereo Menu


Presents a submenu containing stereo related commands. These command work only with stereo sounds.


Exchange channels

Exchanges the left and right channels of a stereo sound.


Pan

Dynamically sets internal balance and left/right channel panning.


Remove vocals

Removes vocals from music. In some stereo recordings, it is possible to remove vocals by subtracting the left and right channels. In order for this to work, vocals must be located in the exact center of the stereo image. Unfortunately, any instruments located in the center will be removed as well. Another side effect is that the stereo image is lost and the final sound will be monaural.

Po polsku znaczy to mniej więcej, że nie zawsze nam to się uda, a jeśli juz nam się to uda to będzie ch… jakość. Pokombinowałem sobie(nigdy nie byłem dobry w kombinowaniu) i najpierw wyciszyłem w kawałek GoldWave’m, zapisałem go, a później odtworzyłem winapmem(użyłem DeFX), jakość była nadal ch…, ale wokal był bardziej wyciszony. Radze to samemu sprawdzić, bo może jakość, która jest dla mnie zła, dla was może okazać się wystarczająca

Mozna to sobie wziążć na chłopski rozum i wiadomo ze nie zawsze sie udaje odzdzielic głos ludzki od podkładu a jak wyjdzie to bedzie to kijowa jakos. mozna to oczyszczac dzwieki ale wiadomo ze tego sie idealnie wogole nie zrobi. ale probowac mozesz

Zgadzam się że to prawie niemożliwe, a co do Instrumentals, to 2Pac wydał płytę pt. Instrumentals z podkładami, więc sorki :stuck_out_tongue: .