Czy jest sens aktualizować sterowniki do płyty głównej w PC (chipset amd) ?

Tak jak w temacie. Mam płytę A8 SB7xx series oraz Windows 10. System wykrywa następujące interesujące podzespoły jako amd smbus, standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI do USB (x2) , magistrala PCI , standardowy sata ahci , standardowy podwójny kontroler PCI IDE . I moje pytanie. Czy coś da aktualizacja tych komponentów czy można sobie ją odpuścić ?-

Różne są szkoły - a nie wiedząc DOKŁADNIE jaką masz płytę główną - można jedynie powiedzieć co następuje:
Tak - aktualizacja sterowników zawsze COŚ wnosi (czasem na plus - czasem na minus), WIĘC jeśli twój komputer pracuje prawidłowo, i nie wiesz nic na temat komponentów z których jest zbudowany - to zostaw tak jak jest.

Wiem z czego jest zbudowany. Nazwami podam, do czego mi wspomniane części się aktualizowały. Amd smbus, pci bus, amd sata ahci, amd pci ide, standard enhanced pci to usb host controller (amd). Ale miejscami piszą, że płyty amd są zintegrowane z windows 10 (w tym moja m4a88t-m/usb3) , a inni, że trzeba aktualizować. Zawsze aktualizowałem wszystko, ale czy to wpływa na lepsze działanie, to nietylko ja zadaję sobie to pytanie.

Dla świętego spokoju zaktualizowałem wszystko. I chyba przestanę używać programów czyszczących, bo chyba bez nich system jakby szybciej chodził. Jedynie jakiś ccleaner portable do usunięcia upierdliwej windows app. Dzięki za pomoc.

Przy programach optymalizujących trzeba wiedzieć co się robi,które opcje mogą mieć jaki wpływ na działanie systemu,a tych w tych programach trochę jest.

Przy Privazer za bardzo nie mam się co martwić. Ale mimo dobrze ustawionych opcji (a już długo używam, więc wiem, jak ustawiać nawet w CCleaner), to powiem szczerze, takie programy są zbędne i z czasem i tak namieszają w systemach.