Czy jest sens czekać z laptopem na premierę Win8?

jeśli 1600x1200 to tylko 16:9… :wink: Laptop który pokazałem ma właśnie obraz panoramiczny na którym mi zależy. A jeśli chodzi o Ivy Bridge, to coś mi się wydaje że to nie będzie tanie rozwiązanie…

1600x1200 to 4:3, 1680x1050 to jest 16:9

Czy tanie nie będzie - nie wiem, ale gdy wyjdzie nowa seria to stara powinna potanieć. Dyski twarde może się do tego czasu ustabilizują, więc cały sprzęt i tak powinien nieco stanieć.

Prawda. Ale strasznie ciężko znaleźć wydajny laptop z matową matrycą w rozsądnej cenie.

Jasne, że nie ma sensu czekać na windowsa 8 :slight_smile:

sam windows 64 bitowy ci zezre polowe /ok, lekko przesadzam/ miejsca na owym SSD. dolow do tego pare aplikacji, gier /same poprawki do sciagniecia po instalacji takiego BF3 to +/- 4GB!/ i juz miejsca nie bedzie. ja to bym wzial cos albo z 128 gb minimum, albo dowiedzialbym sie czy w ow lapek mozna wsadzic drugi dysk /zwykly, talerzowy/- jesli tak, to mniej wazne gierki + dane osobiste /muza, filmy, zdjecia/ moznabyloby trzymac na twardzielu.

natomiast- czy jest sens czekania? zalezy- chociaz win8 zapowiada sie calkiem ciekawie /i nie, nie mysle tylko o metro/, to jednak win 7 /z ktorego korzystam od dnia premiery/ jest calkiem fajnym systemem.

Przecież podany przez niego laptop obok SSD ma również HDD - więc w czym problem? Wystarczy chwilę pomyśleć, wystarczy nie trzymać danych w Moich Dokumentach (a jeśli ktoś jest fanem to wtedy niech przeniesie ten folder na HDD), zainstalować tylko aplikacje, z których się korzysta cały czas (te, które odpalamy np. raz na miesiąc można sobie wrzucić na HDD), a gry - też pakować na HDD, przecież na SSD różnicy w płynności grania nie będzie żadnej, na SSD ładowałaby się trochę szybciej, ale tak to to samo

Na twoim miejscu dodałbym do takich wypowiedzi zwrot “wydaje mi się”. :wink:

U mnie Windows 7 64-bit + programy zajmuje 21GB.

Programy, które mam zainstalowane to m.in:

  • Adobe Desing Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign) w wersji 5.5

  • Adobe Lightroom

  • MS Office 2010 (Word, Excel, PowerPoint, Access)

  • VMware Workstation

  • kilkanaście mniejszych programów.

Jak to zrobiłem? Poszukajcie w moich postach. Już to opisywałem.

ah, racja. jakoś niezauważyłem tego dysk :~