Czy jest sens czekać z laptopem na premierę Win8?

Cześć. Mam problem. Chcę w tym roku w kwietniu kupić dobry laptop samsunga za ponad 2k. We wrześniu odbędzie się premiera Win8 a ja chciałbym być na nią z laptopem przygotowany. Czy jest sens kupować lapka teraz w kwietniu, czy lepiej poczekać do września kiedy to wejdą laptopy które będą powiedzmy stworzone z myślą o Windows 8? Cena za laptopa pozostanie taka sama. Proszę o konkretne odpowiedzi bo nie mam zamiaru wyrzucić kasy w błoto. :wink:

Wydaje mi się że win 7 w zupełności wystarczy, ale poczekaj na opinie innych.

Wszystko zależy od tego czy ci się śpieszy. W8 nie wprowadzi żadnych nowości jeśli chodzi o obsługiwany sprzęt. Nie inwestuj tylko w jakąś starą platformę a będzie dobrze.

wg mnie windows 7 pozostanie kultowym systemem jak xp, jest naprawde dobrze dopracowany i win 8 napewno mu nie podskoczy

Microsoft wydawal dobre systemy ale co pare edycji przyklad 98 --> xp --> 7 windowsy miedzy wymienionymi byly poprostu klapa

i tak zapewne bedzie z 8ka

Tak naprawdę to Microsoft nie wydał jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie ostatecznej daty stabilnego wydania Windows 8.

  1. Widzę, że nie chcesz przekroczyć 2.000 zł. Biorąc to pod uwagę i fakt, że za tyle chcesz kupić nowego laptopa… jak chcesz uzyskać Windows 8 za 0 zł?

  2. Za 2000zł kupisz co najwyżej przeciętnego laptopa. Zwrotu “dobry laptop samsunga za ponad 2k” użyłeś trochę na wyrost.

  3. Jak laptop, to tylko z dyskiem SSD. Szkoda życia na czekanie aż system/program się uruchomi.

Fakt, SSD może i jest drogie GB/zł, ale komfort pracy po montażu idzie od razu w górze - niestety nie mogłem tego doświadczyć u siebie a jedynie u kolegi i wiem, że sobie kiedyś coś takiego kupię :stuck_out_tongue:

Jeśli masz możliwość wybierz z Windows 7 laptopa.Jest to bardzo udany system operacyjny.

Jeśli ci się nie spieszy to poczekaj na nowy system. Ceny sprzętu idą w dół, jak poczekasz pół roku będziesz mieć po prostu lepszego. Ale wątpię by do tego czasu wyszedł win8 :slight_smile:

Nie warto czekać na win 8. Nic nie wskazuje na to, że nowy system będzie lepszy od win 7. Win 8 jest zupełnie inny, tworzony raczej z myślą o tabletach, więc moim zdaniem win 7 będzie się mocno 3mał i dominował w komputerach. To bardzo udany system.

Jeśli jest ci potrzebny laptop to kupuj z Windows 7. To bardzo fajny system do pracy i zabawy.

Niewyobrażanym sobie pracy w metro bez dotykowego wyświetlacza.

Nie rozumiem dlaczego wyście się tego Metro uczepili, przecież kilka sekund w rejestrze i go nie ma :stuck_out_tongue:

A skąd wiesz, czy w RTM będzie można przywrócić w pełni funkcjonalne menu Start (takie jakie jest w 7)?

A po drugie, to nie wiem w czym 8 będzie miała przewagę (nad idealnie dla mnie działającą 7) w programach jak: Word, Excell, Photoshop, Visual Studio, i czy Creative wyda nowe sterowniki?

Chyba że sama instalacja 8 spowoduje że używane programy będą działały lepiej?

I znowu zaczyna się wypowiedzi wielkich znawców “bo ściągnąłem pre-beta to wiem lepiej” …

Żaden system nie spowoduje lepszego działania programów. Myślicie, że ktoś dałby wam w pełni funkcjonalny i gotowy system do testowania ?

O ile wersja finalna będzie pod względem szybkości działania taka jak deweloperska to będzie, u mnie w porównaniu 7 vs 8 Internet Explorer uruchamia się z lekkim opóźnieniem w 7-demce, w ósemce dokładnie z kliknięciem. Czas wyłączania jest lepszy w 8-semce, tam zamyka się prawie jak Ubuntu, a Windows 7 zanim namieli tym dyskiem i sobie zakończy pracę trochę potrwa. Uruchamianie samego systemu też jest szybsze na nowym produkcie. Nie używam już go, bo zainstalowałem i kilka dni podziałałem na nowym systemie, a potem wróciłem do 7-demki bo bądź co bądź, ale Windows 8 musi być jeszcze nieco poprawiony oraz widać, że to pre-beta bo lubi się wysypać. Jednak to nie może podlegać ocenie, bo po to jest wersja testowa, aby te błędy wyszukać i wyeliminować.

Ok. Rozmawiałem ze starszymi, i zgodzili się, że laptop może być za nieco ponad 3k. Myślałem nad TYM. Chcę żeby w miarę szybko działał, a ten ma SSD w zestawie. Jak tak patrzę na resztę parametrów to też nie jest źle. Co o tym myślicie?

Do czego ma być komputer wykorzystywany? I czy masz jakieś specjalne wymagania (np. obudowa, matryca, wielkość, rozdzielczość).

Chyba, że Ci się nie pali to może zaczekać na Ivy Bridge? Z tego co widać na targach CES zintegrowany układ graficzny będzie mocny, chyba że teraz masz okazję i chcesz już :wink:

Czekam do 29 kwietnia na urodzinki… Laptop będzie głownie do multimediów jak i do w miarę nowych gier. Oczywiście wiadomo że nie będę na full detalach walił bo nie uciągnie… Ale taż żeby chociaż na low szło… I tak zbyt często nie będę grał, więc powiedzmy że do dokumentów, oglądania filmów full hd i wgl. W dodatku mam w domu nowy telewizor samsung oraz telefon galaxy ace, więc zależy mi na samsungach i funkcji all share. Najlepiej jakby laptop miał rozdzielczość 1600x1200, więc przypuszczam że tutaj zostaje tylko matryca 17".

A tak ogólnie to które matryce są lepsze, błyszczące czy matowe?

Błyszcząca matryca + odbicie światła = porażka więc odpowiedz sobie sam.

To poczekaj do maja - bo z tego co wiem powinno już być Ivy Bridge. Laptop na rozdzielczości 1600x1200 - to się kupy nie trzyma, kto kupuje w formacie 4:3, czy w ogóle takie jeszcze robią?

Błyszczące, matowe - nie wiem, mi to różnicy nie robi, ale mało modelów jest z matową patrycą, przeważają błyszczące.