Czy jest sens dokupienia pamięci RAM do mojego zestawu?

Witam, przejdę od razu do sedna.

Posiadam na chwilę obecna 4GB RAM (Patriot AMD Black II DDR3 2x2GB 1333MHz CL9 ELK), i ostatnio zauważyłem że pamięci DDR3 są dość tanie i pomyślałem czy sobie czasem nie dokupić.

Jeśli bym kupował to 2x4GB np. GOODRAM DDR3 4GB 1333MHz PC3-10600 CL.9 (GR1333D364L9/4G), dodam że 2x4GB bo u mnie w sklepie różnica w cenie to dosłownie ok 30zł pomiędzy tymi a zestawem 2x2GB.

I tu moje dwa pytania:

Czy kupując je będzie mi wszystko działało jak należy w dualchanel?

A drugie pytanie czy w ogóle jest sens mieszania pamięci czy dołożenie paru groszy i kupna takich samych Patriotów też 2x2GB?

Nieraz korzystam z maszyny virtualnej do tego jakaś edycja wideo plus jakiś virtualny dysk w pamięci RAM nic bardzo zaawansowanego ale nieraz odczuwam brak pamięci.

Posiadam system 64 bitowy więc nie będzie problemów z obsłużeniem pamięci.

Mój zestaw znajduje się w podpisie.

Info z CPU-Z:

http://desmond.imageshack.us/Himg40/sca … res=medium

http://desmond.imageshack.us/Himg703/sc … res=medium

Z góry dziękuję za odpowiedź.

musisz sprawdzić na stronie producenta czy obsłuży ci 8gb, kolejna sprawa upewnij sie że system widzi i wykorzystuje 8gb

Płyta obsługuje do 16GB czyli 4x4GB a u mnie było by 12GB (2x2GB + 2x4GB).

System mam Windows 7 x64 i Ubuntu 11.10 x64 więc raczej z tym problemu nie będzie.

Bardziej chodzi czy nie będzie problemu z dwoma różnymi producentami pamięci.

Z dwoma rożnymi nie powinno być problemu, ba - mam 3 kości innego producenta i działa ok.

Sprawdź czy RAM będzie działał z twoim chipsetem. Są takie sztuki ppamięci, które się gryzą z chipsetami.

A ktoś wie jak będzie z dual chanel?

Przy 4 bankowych płytach zwykle w 2 bankach pamięć musi mieć takia sama pojemność. Ale szczegóły musiałbys poczytać w instrukcji producenta, na pewno jest to opisan.

ra-v dzięki za prostą podpowiedź.

Jeśli możesz zerknij tu strona 15 z tabelki i informacji wynika że musiał bym mieć 4 takie same kości (np. 4x2GB bądź 4x4GB), dobrze myślę i rozumiem?

Z tego co rozumiem to też tak myślę:-) Te same marki, szybkości, pojemości.

Kiepsko, ale mam pomysł wezmę skrzynkę do sklepu i powiem że kupie te kości jak będą działały w dualu z tymi moimi.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam