Czy jest sens przenosić się na inny serwis mailowy?

Cześć, ostatnio założyłem konto na ProtonMail i naprawdę spodobała mi sie ta poczta, szyfrowane maile, gdy zapomni sie hasla i zresetuje to dla naszego bezpieczeństwa usuwają się wszystkie maile, email nie usuwa się nigdy gdy jesteśmy nieaktywni (na np Gmailu usuwa sie gdy nie jestesmy aktywni pare miesiecy) i inne. No tylko że jest jeden a nawet pare problemów.
Pierwszy - na wielu serwisach będę musiał zmienić maila
Drugi - ProtonMail nie jest za bardzo popularny, i mam obawę że kiedyś po prostu bez upomnienia zakończy działalność, a ja strace dostęp do wielu kont połączonych z mailem
Czy jest sens przenieść się na tę platformę?

Problem można rozwiązać, przez zakup własnej domeny. Wtedy podłączasz ją do Protonmail How to connect a custom domain - ProtonMail Support

Jeżeli Protonmail zakończy działalność, to zabierasz domenę do innego dostawcy i nie musisz już nic wiecej zmieniać.

Oczywiście to droższa (ale wciąż względnie tania) opcja, bo płacisz za domenę i w wielu przypadkach za skrzynkę e-mail. No chyba że przypięcie domeny darmo, nie wiem jak jest u Protona.

Dobra, a jest moze jakis program/strona czy cokolwiek co pozwala szybko zmienic maila na stronach? Bo troche by mi to zajeło

Raczej na pewno takich rzeczy nie ma. Musisz sam „przeklikać” wszystkie strony i wprowadzić nowy e-mail.

Szybko nie zmienisz wszystkich adresów wszędzie, ale ja zrobiłem to tak .
Założyłem skrzynkę na linux.pl i najpierw przekierowywałem pocztę na to nowe konto, a potem sukcesywnie zmieniałem jak coś przyszło. I z 5 skrzynek mam już 2. gmail na śmieci i szybkie logowania i linux.pl na pracę, urzędy itd.

Gorzej jak to adres na jaki wpada +30 spamów i żaden nie leci od razu do „spam”, bo jego „darmowa” poczta daje fatalną ochronę, że dopiero system lepszej poczty by odśpiewał skutecznie spam/scam.

linux. pl w darmowej wersji daje na tyle silną ochronę, że nawet po przekierowaniu z innych kont nie zobaczyłem spamu.