Czy jest sens tej modernizacji?


(Emergency3) #1

Cześć witam wszystkich, trochę głupio zaczynać od razu od zakładania tematu, ale co zrobić.

Ostatnimi czasy noszę się z pomysłem by nieco zmienić części w komputerze. Jednak środki nie pozwalają mi raczej na jakieś naprawdę ciekawe podzespoły. Do wydania mam gdzieś 600zł. Mam płytę główną MSI 845PE Max i chciałbym przy niej pozostać. Myślałem by dokupić sobie do niej procesor P4 3.06 (FSB 533) i dokupić jakąś kartę graficzną. Kwestie karty może zostawmy na później, na razie trzeba się zastanowić czy w ogóle się za to zabierać. Płyta główna ma AGP4x i napięcie 1,5 only. Jak sami wiecie teraz wszystko jest na AGP8x. O ile wszelkie karty maja napisane, że są kompatybilne z 4x to martwi mnie kwestia zasilania. Czy grafika się nie spali?

I co w ogóle sadzicie, czy warto inwestować w te rzeczy?


(McDracullo) #2

Nie lepiej sprzedać tą płyte głoówną co masz i procka (wtedy będzie dodtakowy zastryzk gotówki) i wtedy kupić Athlona :smiley:

Do czego używasz komputera?


(Emergency3) #3

Obecnie używam go głównie do bycia w internecie, ale wynika to tez w dużej mierze z tego, że większość nowych gier po prostu mi nie działa, a ile można grać w to samo. Mam Celerona 1,7 i uwaga uwaga GeForce jedynka 32MB. Tak więc sami widzicie, że to cud, iż cokolwiek na tym działa :wink: A gdybym miał sprzęt to z chęcią pograł bym sobie w Toca, czy nawet głupie GTA:SA. nie chodzi mi o jakieś super mega wysokie detale, bardziej chodzi mi o porządny, całkiem dobry poziom. I zaznaczam, nie bawię się w podkręcania tak więc ta kwestia kompletnie odpada.


(Błażej) #4

Za 600zł trochę trudno będzie go doprowadzić do stanu, żebyś sobie pogrywał w nowsze gierki.

Podaj dokładniej co masz w kompie.


(Michal Kolatek) #5

Ja tu nie widze sensu, sprzedaj graty, zdobądź więcej funduszy.

Płyta

http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=2 ... siK9NUNeoV

Do tego np. Sempron 2800+ 160 zł GoodRamy pro prętkość i pojemność zależy od $ karta np GF 7300GT DDR3 128MB 300 zł zasilanie Forton MDN® THA-P, starty dysk na ATA pewnie zostanie.


(Emergency3) #6

No mam tak jak napisałem płytę główną MSI 845PE Max, Intel Celeron 1,7 GHz, GeForce 256 Anihilator 32MBDDR PRO (nazwa jakby to nie wiadomo co było, a to pierwszy GeForce jaki powstał jest) no i do tego 512 MB DDR 333MHz (Kingmax jeśli mnie pamięć nie myli.) Do tego tego karta dźwiękowa , dyski napędy i inne sprawy, ale to już kwestie chyba nieznaczące. Patrząc na Allegro można kupić procesor P4 3.06 za prawie 300zł, to kolejne 300 zostało by na jakąś grafikę. Często wspominacie tu o zasilaniu, ale ta kwestia jest akurat u mnie załatwiona, więc nie muszę tego uwzględniać w planach.


(system) #7

Mając 600zł to dozbieraj około 70 złotych i masz http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=32972 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29014 i do tego pamięci 512 około 180zł i razem to jest 670zł a karte graficzną potem byś sobie kupił ta zinegrowana nawet nie jest zła w most wanted pograsz ja na swojej gram w most wanted