Czy jest sens ulepszać czy kupić jakiś zestaw?

Gratuluję umiejętności czytania.

lol nie zauważyłem że ten post to stary kotlet :slight_smile:

Nie o to chodzi, że kotlet, tylko o to, że już wymieniłem kartę.

Jeszcze mam pytanie. Po co mi mniejszy dysk SSD? Na przykład 250 GB. Wiem, że to do systemu ale jak gry będę instalował na tym drugim wolniejszym 500 GB to nie uzyskam odwrotnego efektu, czyli będzie wszystko działało wolniej? Bo do systemu będzie używany dysk SSD i będzie wczytywał gry z tego HDD.

To gry będą się ładować tak samo szybko jak szybko pracować będzie dysk, nie ma znaczenia, że system jest na jednym dysku, a gry na drugim, nie jest to dla niego dodatkowe spowolnienie (jeśli zrozumiałem o co Ci chodzi).
Jak chcesz się dowiedzieć dokładnie dlaczego, to pasuje poczytać jak działa komputer.

To inaczej. Mam dysk 500 GB SATA 5200rpm.

Po co mam kupować dysk SSD?

Czy to przyspieszy komputer albo działanie gier skoro gry będą na tym dysku z prędkością 5200?


Wiem jak działa komputer, ale swoją historię z nim rozpoczynałem dwadzieścia lat temu a dysków ssd jak wiadomo wtedy nie było. I w sumie nie jestem na bieżąco z technologiczną informacją.

No to tylko i wyłącznie wszystko to co zainstalowane na SSD będzie się uruchamiać szybciej. Możesz zmieścić system, podstawowe aplikacje typu przeglądarka, office itp. oraz kilka gier.

5200, szczególne modele sprzed kilku lat, to powolne konstrukcje. Obecnie, jeżeli już główny dysk hdd, to raczej 7200. SSD przyśpieszy nie tylko wczytywanie zainstalowanych programów, ale i “plik wymiany WIndowsa” będzie miał dostęp 10 razy szybszy. W pewnych sytuacjach to ma znaczenie.